Ballı ceviz ile hipertiroidi tedavisi nasıl yapılır

Ballı-ceviz-ile-hipertiroidi-tedavisi-nasıl-yapılır
Paylaş
 

Ballı ceviz ile hipertiroidi tedavisi nasıl yapılır

Ballı ceviz ile hipertiroidi tedavisi nasıl yapılır:  Hipertiroidizm, tiroid gibi hastalıklar için daha fazla hap kullanmanıza gerek kalmayacak bir yöntem var. Hipertiroidizm, tiroid bezinin vücut ihtiyaçlarına göre yeterli miktarda tiroid hormonu üretemediğinde ortaya çıkan bir bozukluktur. Fonksiyonunu düşürerek ve tiroit hormonu salgısını azaltarak, dünyadaki milyonlarca insanı etkileyen bu bozukluk erkeklere oranla kadınlarda görülme sıklığı 10 kat daha fazla, özellikle de 35 yaşın üzerindeyseniz çok büyük risk taşıyorsunuz.

Tiroid bezi problemi çekiyorsanız muhtemeler bu şikayetleriniz var: – Kronik yorgunluk – Sinirlilik ve sinirlilik – İştahsızlık yada aşırı iştah – Düşük libido – Kuru cilt – Metabolizma bozuklukları – Menstrüel bozukluklar – Ayrıca üşümek – Yüksek tansiyon – Kas ağrısı – Saç dokusundaki değişiklikler – Gebe kalmada da zorluk – Boyun rahatsızlığı ve kısık ses – Uyuma güçlüğü

Bu belirtiler varsa mutlaka bir kan testi yaptırmalı ve hormonlarınıza baktırmalısınız. ,Olası bir bozukukta ise sürekli ilaç kullanmak zorunda kalacaksınız, ancak bu tedavi yöntemi genellikle vücudun kimyasal yapısını bozar veya yan etkiler yaratır.

İşte bu nedenle bugün size iyot eksikliği nedeniyle tiroit problemi olanlar için yan etki olmadan evde doğal Ballı ceviz ile hipertiroidi tedavisi yöntemini öğreteceğiz.

Ballı ceviz ile hipertiroidi tedavisi gerekli malzemeler:

– 1 cam kutu

– 40 tane yeşil ceviz

– 1 kilo organik bal

Ballı ceviz ile hipertiroidi tedavisi nasıl yapılır:

1- Cevizleri iyice yıkayın ve çok keskin bir bıçakla küçük kesikler yapın. Cevizi cam bir kapın içine koyun ve balla kapatın.

2- Yaklaşık 40 gün doğrudan güneş ışığı alan bir yere yerleştirin.

3- 40 gün sonra, cevizleri çıkarıp sadece süzülen sıvıyı tutun. Bu bizim tedavimizi yapacak doğal karışımımız olacak.

Her yemekten önce aç karna bir yemek kaşığı tütekin 1 hafta boyunca bu şekilde devam edin… sonra tekrar tahlil yaptırın ve değerlerinize baktırın. Düzelmeye göre, kahvaltıdan önce sadece bir yemek kaşığı olmak üzere günde 1 kere tüketin. Sağlıklı günler dileriz.

Bu haberimizi okuyanlar en çok alttaki tiroid bezlerini düzenleyen kızılcık suyu haberimizi de okudu. Sizin de ilginizi çekebilir.

Soya sütü faydası gögüs kanseri ve tiroid bezleri ilişkisi

3 Ayda Tiroid Tedavisi nasıl yapılır

Tiroidimizi doğal olarak iyileştirmenin yollarını sunacağız

Bu vitaminler genel sağlık ve tiroid hormonları için son derece önemlidir, çünkü A vitamini, D ve K2 tüketimini arttırın. Son araştırmalara göre, bu vitaminlerin eksikliği tiroid problemlerine neden olabilir. Deniz Ürünleri: Balıklar (özellikle tuzlu su balıkları) iyot bakımından oldukça zengindir ve iyot kaynağı olarak tüketebilirsiniz. Gluten kaçının – Gluten bazı insanlarda otoimmün bir yanıtla sonuçlanabilir ve otoimmün bir yaygın tiroid hastalığı olan Hashimoto tiroidine yol açtığı düşünülmektedir. Her gün bir bardak suya bir tutam deniz tuzu atıp içelim. Özellikle tiroid problemi travma, şiddetli depresyon, çok rahatsız edici haberler veya sürekli stres altındaysanız  yoga, meditasyon, spor gibi aktiviteler yapın. Fıstık ezmesi ve fıstık tüketmemelisiniz, çünkü goitrojenler içeriyorlar

Bu tavsiyelere uyulup 3 ay hiç ara verilmeden aşağıdaki kür yapılacak.

İbrahim Saraçoğlu’ndan tiroidi 3 ayda bitiren dere otu kürü: Dereotu kürünün uygulanışı: Sabah, öğle ve akşam aç karnına, öğünlerden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu bir kaç kere çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulacaktır. Bu küre hiç ara verilmeden 3 ay devam edilir. 3 ay içinde bakın o tiroid nasıl yok olacak.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar