Bebeklere viks sürülür mü?

Bebeklere viks sürülür mü
Paylaş
 

Bebeklere viks sürülür mü?  Annelerin merak ettiği soruların başında geliyor. Cevap verelim hayır sürülmez!

Yaşanmış bir örnek ile de neden sürülmeyeceğini anlatalım.

İngiltere’de bir anne 2 aylık bebeğinin burnunun tıkalı olduğunu ve nefes almakta güçlük çektiğini farketti. Uyuyamayan bebeğini rahatlatmak için büyük oğluna kullandığı Vicks VapoRub kremini bebeğin göğsüne ve sırtına sürdü; üzerine sıcak havlu örterek beşiğine yatırdı.

Kendisi de uykuya dalan anne 1 saat sonra uyandığında bebeğinin nefes alamadığını farketti. Hızlı bir şekilde bebeğini hastaneye kaldıran anne maalesef tüm uğraşlara rağmen bebeğini kaybetti.

Vicks VapoRub’ın içerisinde bulunan kafur’un etkili bir mentol içerdiğini belirten doktorlar; bebeklerin ilk 6 ay boyunca sadece burnundan nefes aldığını, burnu tıkalı olan bebeğin bu tür merhemlerle burnu açılmaya çalışıldığında ise boğazını da tıkayarak ölümlere neden olabileceğini belirtti.

LÜTFEN Bilgilendirmek için bir kere Paylaşınız

Öte yandan viksin faydaları yok mu elbette var.

Yatarken ayaklarınıza Vicks sürün

Vicks diye satılan ve annelerin çok iyi bildiği bu ürün , içerdiği bir kaç bitki ile vücuttan absorbe edilerek sizi tedavi edildiği belirtilmiştir. Vicks sürekli göğsüme ve boğazıma süren biri olarak ayaklarımda 20 dakika içinde emildiğini duyunca inanamadım ve denemek istedim. Bunu bir diş sarımsağı topuğunuza sürerek de deneyebilirsiniz. 20 dakika sonra sarımsak tadını ağzınızda hissedeceksiniz. Haberin devamını okumak için tıklayın

Haberi okumak için resmin üzerine tıklayabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar