Eyeliner nasıl yapılır

Paylaş
 

Hangimiz ilk eyelineri elimize aldığımızda ortaya kusursuz sonuçlar çıkardık ki? Yılmadık, denedik, ortaya çok komik sonuçlar çıkardık sonra sildik ve baştan denedik. Bazen kuyruklar eşit olmadı, bazense tüm eyeliner göz kapağımıza bulaştı. Peki, nasıl ustalaştık? Bizim de kusursuz görünen eyeliner makjayımızın arkasında küçük yardımcılarımız var. İşte Eyeliner nasıl yapılır sorununa cevap

Eyeliner acemileri uzmanlaşıyor!

İşin sırrı çok uygulamada! Her konuda olduğu gibi makyajda da ne kadar çok pratik o kadar mükemmel sonuçlar. İşleri biraz hızlandırmak ve kolaylaştırmak içinse birkaç hileden kimseye zarar gelmez.

1. Kaşık kullanın:

En büyük yardımcın şu anda mutfağında. Kaşığın kıvrımlı kısmını eyelinerının kuyruğunu çekmek için kullanmayı dene.

2. Bant kullanın:

Para bandının kâğıtları yapıştırmak dışında başka marifetleri de var. Bandı göz kapağına (kirpiklerinden kaş kemiğine doğru çapraz bir biçimde) yapıştır. Ardından alttaki kısmını sınır olarak kullanarak eyelinerinin kuyruğunu çek. Eyelinerın tamamen kuruduğunda bandı çıkar. İşte kusursuz kedi bakışlar!

3. Göz kaleminden yardım alın:

Likit eyeliner uygulaması ilk seferler için biraz karmaşık olabilir. Önce göz kalemini göz kapağına eyeliner çeker gibi uygula ardından likit eyelinerınla üzerinden geç. Bu şekilde çok daha rahat uygulama sağlayacağına eminiz.

4. Zor zamanlarda maskara kullanın:

Eyelinerın bitti mi? Panik yok. Maskaranda işini görür. Eyeliner fırçanı maskara tüpüne batır ve kirpik diplerine uygula. İşte bu kadar!

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür – Eyeliner nasıl yapılır

Biz kadınlar eyeliner ı çok sever ama bazen de farklı kullanmak isteriz. Kalın, ince vb. şekillerin gözümüze en çok yakışanını ararız. İnce eyeliner kullanmak isteyen kişiler içinse bu videomuzu hazırladık. Öncelikle çok minik dokunuşlarla kirpik diplerinde çok ince bir hat oluşturup o hattı yine dikkatlice birleştirin. Hepsi bu!

Eyeliner; göz makyajının vazgeçilmezi, göz kontürlemede kullanılan ve çoğunlukla siyah tercih edilen, kirpik diplerine farklı şekillerde sürülerek göze kusursuz şeklin verilmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner sürmek belli bir deneyim gerektirse de kısa bir pratikten sonra da kendi eyeliner ınızı çekebilirsiniz. Eyeliner sürmeye başlayadan önce kendi göz şeklinizin farkına varmalı ve kendi göz şeklinize uygun eyeliner şeklini uygulamalısınız. Göz tipleri genel olarak; çekik göz, yuvarlak göz, badem göz, düşük göz, uzak göz ve yakın göz şeklinde sınıflara ayrılır. Bunun için kendi göz tipinize uygun eyeliner a karar vermeli ve uygulamaya sonra geçmelisiniz.

Yukarıdaki videoda 20 dakikada 4 çeşit eyeliner uygulaması var. Eyeliner’ı sürdükten sonra kalınlaştırma, eyelinerın kuyruğunu kısaltma, rutuş ve düzeltme yöntemleri
Eyeliner’ı sürerken gözü çekiştirmek şeklinin bozulmasına neden olur.

Kenarını tutmayı alışkanlık edinnin. Ancak göz kapaklarım çok çizgi çizgi olduğundan gergin olmadığı için eyeliner’ın üstünü düzeltmek ve tırık tırtık olmasın diye germek zorundasınız. Aksi halde testere ile sürmüşüm gibi olur.

İyi seyirler dileriz

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar