Avni hocanın oğlu o ünlü isim çıktı

Paylaş
 

Avni hocanın oğlu o ünlü isim çıktı : Avni hocanın oğlu o ünlü isim çıktı! Yeşilçam efsanelerinden olan “Hababam Sınıfı” oyuncularından olan Avni hocayı hepiniz tanımışsınızdır. Hababam Sınıfı ile hafızalara kazınan Avni hocanın oğulları daha meşhur isimler çıktı…

Avni hocanın oğlu o ünlü isim çıktı!
Gerçek ismiyle usta oyuncu Avni Yalçın’ın birbirinden yetenekli 2 oğlu var! Avni Yalçın, doğumu 1947, Türk sinema ve dizi oyuncusu. İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan sanatçı, Dostlar Tiyatrosunda da çalışmış olup, sinema ve dizi filmlerde de rol almaktadır. Hatırla Sevgili’de rol aldığı Şevket karakteri, 60’ların sonlarında kalp krizinden ölmüştür ve Sanatçı diziden ayrılarak Karayılan dizisinin oyuncu kadrosuna katılmıştır. 2009 yılının başında vizyona girmiş olan Güz Sancısı filminde Yorgo karakterini canlandırmıştır.

İkisini de Türkiye yakından tanıyor! Hatta bu aileyi tanımayan yok! Oyuncu bir ailede dünyaya gelen Yalçın’ın annesi Ayşegül Devrim (1942-2009), babası ise Avni Yalçın’dır. Dedesi Süper Baba adlı dizide canlandırdığı Yakup Dede rolüyle tanınan İhsan Devrim (1915-2010)’dir. Oyuncunun ağabeyi Devrim Yalçın da bir oyuncudur.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar