Tereyağlı Kahve Diyeti ile Zayıflama

Paylaş
 

Kahve hem ülkemizde hem de tüm Dünyada sevilen ve vazgeçilmesi zor bir içecektir. Aşırıya kaçmadan düzenli olarak içilmesi sonucu da sağlığımıza olumlu etkiler sağlar. Şimdi siz sevgili okurlarımıza son günlerin yeni trend içeceği olan tereyağlı ve hindistan cevizi yağı ile yapılan kahve hakkında bilgi vereceğiz. Bu kahve ilerleyen günlerde diyet yapanlar için güzel bir seçenek.

Kilo vermede yeni moda, kahveye şeker yerine 1 kadar kaşık tereyağı ve hindistan cevizi yağı eklemek…

Amerika Birleşik Devletleri’nde, kahvenin içerisine 2 farklı yağ eklenmesinin diyet yapanlara destek olduğu belirtiliyor. Uzmanlarara göre  kahveye tere yağı atmanın vücut için şekere göre çok daha faydalı olabileceğinin altını çizdi.

Tereyağlı kahveyi ünlü yapan kişi ise, Tibet’de tırmanış yaptığı esnada enerji vermesi için tereyağlı kahve ikram edilen Dave Asprey. Dağcılar, tereyağlı kahveyi hem dikkat artırmak için hem de enerji sağlaması amacıyla kullanmaktadırlar.

Dave Asprey kendisinin üstünde denediği yüksek yağ, düşük karbonhidratlı diyetle hem zayıflayabileceğini hem de kronik rahatsızlıklardan, diyabetten korunulabileceğini ve halsizlik durumlarına karşı iyi geleceğini açıklıyor. Asprey’in iddialarına göre eğer karbonhidrat ile beslenmezseniz vücut yağ deposunu kullanacaktır.

12316410_951318454935550_8224652743039666283_n

Terayağının faydaları

Tereyağının içinde bol miktarda A, E ve K2 vitamini bulunmaktadır. Düzenli bir yemek alışkanlığınız var ise A ve E vitaminleri için endişelenmenize gerek yok; muhtemelen ihtiyacınız olduğu kadarını etten ve sebzeden alıyorsunuzdur. Burada gerçekten önemli olan ise K2 vitamini. Araştırmalara göre göre K2’nin kanseri ve osteoporoz hastalığını önlemekte önemli bir faktör olduğu saptanmıştır.

Diyetisyenler ve sağlık uzmanları genellikle düşük yağlı ürünleri tüketmemizi tavsiye ederler. Bunu tavsiye etmelerinin sebebi ihtiyacımız olan kalsiyumu, yağ ve fazla kalori almadan elde etmemizi istemeleridir. 2012 senesinde yayınlanan bir akademik araştırmaya göre tereyağı tüketmek metabolik hastalıklara sebep olmamakta ve obezite riskini yükseltmemektedir.

Tereyağı, özellikle otla beslenen hayvanlarınki, Konjuge Linoleik Asit (CLA) denilen bir yağ asidi açısından zengindir. Bu asit insan metabolizması üzerinde oldukça etkilidir. Hatta pek çok supplement firması tarafından yağ yakıcı ürün olarak satılmaktadır. CLA aynı zamanda anti-kanser özellikleri de göstermektedir.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar