Daktilo ile resim yapan adam Paul Smith

Paylaş
 

Daktilo ile resim yapan adam Paul Smith: Dünya onu daktilo sanatçısı olarak tanıyor. 85 yalında hayata gözlerini kapatan bu yetenekli adam felçli ve istemsiz haraketleri var. Yani masada duran bir bardağı asla eline alıp dökmeden içemez. Günlük ihtiyaçlarını karşılaması için birine muhtaç.

Onu özel ve tanınır kılan özelliği ise normal bir insan bile daktilo ile resim yapamazken Paul Smith bu haliyle harika resimler yapabiliyor. Okuma yazma bilmeyen birinin üstelik felçli birinin bunu yapması ne kadar zor düşünün.

Paul Philadelphia, 21 Eylül 1921 tarihinde doğduğunda, doktorlar onun çok uzun yaşayacağına inanmıyordu. O ise 85 yaşına kadar yaşadı.

Kalem tutamayan Paul Smith daktilonun tuşlarına gelişi güzel basarak onu fırça gibi kullanıyor ve istediği her cismin resmini kağıda dökebiliyor.

Yaptığı çalışmalar arasında daha çok doğa, savaş sahneleri, manevi semboller, açık sahneler oluyor.

Kimi zaman arkadaşının sincapla oynarken fotosunu kimi zamanda Papa’yı resmeden Paul’un çalışmaları arasında Leonardo da Vinci’nin “Mona Lisa”, Auguste Rodin “Düşünen Adam” ve Emanuel Gottlieb Leutze de dahil, hayran tanınmış sanat resimleri de var.

Daktilo vuruşları ve kağıdın değişik açılı şekillerinin ne kadar kusursuz olduğu düşünülürse işinin ne kadar zor olduğunu anlayabilmek daha kolay olacaktır ki bu işi normal bir insan bile yapamaz.

400 ‘e yakın eseri bulunan Paul’un en büyük hayali ise bu eserlerinin bir müzede sergilenmesi. Nesilden nesine aktarılacak kalıcı bir teknik olarak devam etmesi.

Normal hayatında oldukça zarif ve kibar olan Paul en çok da satranç oynamayı seviyor.

Paul’un videosu ve eserleri YouTube, ABC Tv ve BBC gibi pek çok ünlü kanalda haberi yapılmış.

İşte o haberlerinden birisi:

Daktilo ile resim yapan adam Paul Smith ‘in yaptığı eserlerden birkaçı:

Daha fazla eserini izlemek isterseniz:

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar