Damar tıkanıklığına iyi gelen besinler nelerdir

Paylaş
 

Damar tıkanıklığına iyi gelen besinler nelerdir : Damarları Temizlemek İçin ve Damar Tıkanıklığını Önlemek İçin Tüketmeniz Gereken Besinler.

Kalp hastalıkları gün geçtikçe sağlığımızı daha çok tehdit etmeye başlıyor. Dengesiz ve yanlış beslenme neticesinde tıkanan damarlar ölüm risklerini malesef ki artırıyor. Bu yazımızda sevgili Bilgi Doktoru okurlarımıza damarları temizleyen besinler hakkında bilgi vereceğiz…

Acai üzümü

Bilhassa kolesterolü düşüren acai meyvesi kan akışını dengelemesi sebebiyle kalp için çok yararlıdır.

Tarçın

Tam bir Antioksidan kaynağı olan tarçın, kandaki şekerin düşmesini sağlayarak damarlar için çok yararlı hale gelir. Günlük 1 çay kaşığı tarçının kandaki yağ oranını yüzde 26 oranında azalttığı belirtilmektedir.

Yeşil çay

Yeşil çay, damarlara zarar veren oksidatif stresi azaltır ve damarların temizlenmesini sağlar. İçerdiği antioksidanlar kolesterolü düşürür ve böylece kalbi korur.

Zeytinyağı

Akdeniz ülkelerinde kalp rahatsızlıklarının görülme oranının daha az olması zeytinyağı kaynaklıdır. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde kanseri engeller ve tansiyonu düşürür.

Brokoli

K vitamini ile lif bakımından zengin olan brokoli, kolesterolü ve tansiyonu düşürür. K vitamini damarlardaki kalsiyum oranını da dengeler.

Badem

E vitamini, çözünebilen lif ile tekli doymamış yağlar bakımından olabildiğince zengin olan badem, içerdiği antioksidanlar sayesinde damarlardaki hasarı önler.

Yulaf

Yulaf, kolesterolü düşürerek damarların temizlenmesine yardımcı olur. Öğünlerinize yulafı ilave etmenizi tavsiye ederiz.

Zerdeçal

Zerdeçal, damarların temizliğinde en faydalı baharatlardan biridir. Bunun yanı sıra damar sertliğini engeller ve yağ depolanmasını önler.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, damarlardaki baskıyı azaltarak kan akışını hızlandırır. Ayrıca damar tıkanıklığı ve enflamasyona da iyi gelmektedir.

Nar

İçerdiği antioksidanlar sayesinde nar, kan akışını arttırır ve damarların tıkanmasını engeller.

Bir önceki yazımız olan Ekinezya Çayı ile Bal Gripten Koruyor başlıklı makalemizde ballı, Bitkisi ve çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar