Mutluluk Noktası Timüs’ü Uyarın ve Farkı Görün

Paylaş
 

Mutluluk Noktası Timüs’ü Uyarın ve Farkı Görün

Vücudumuzda çoğu kişi tarafından bilinmeyen ama “mutluluk noktası” olarak bahsedilmesini de sonuna dek hak eden bir organ olduğunu biliyor muydunuz? Araştırma yapmaya başlamayın hemen. Adı “ timüs”. Timüs, göğsümüzün üst orta noktasında bulunan bir organ. Göğüs (iman) tahtası denilen yerde bulunuyor. Bağışıklık sistemimizle bağlantılı, çok önemli bir bez. Yeni doğanlarda aktif, ergenlikle gelişiminin sonuna geliyor ve tersine işlemeye başlıyor. Tersine işleyişi geri çevirmek bizim elimizde.

İnsanların bağışıklık sisteminin anahtarı timüste saklı. Bağışıklık sistemi ile çalışan bilim insanları, şimdilerdetimüsün fonksiyonlarının en üst düzeyde çalışması için araştırmalarını sürdürmekte ve bu alanda kök hücrelerdenyardım almakta. Bağışıklık sistemimiz üzerinde yeterli olamayan antibiyotikler ve aşıların bir kenara bırakılmasının ardından, araştırmalar timüsün ömrünün uzatılması ve en üst düzeyde fonksiyonel olması yönünde.

Timüsün yerini bulmak için boynunuzun ön alt kısmına iki parmağınızı koyun. (Göğüs kemiğinin üzeri).

Timüsün diğer adı da “mutluluk noktası”. Timüs bezi negatif enerjiyi nötralize ederken, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve kendimizi iyi hissetmemize yardımcı oluyor.

Timüs bezini nasıl harekete geçirebiliriz?

Yavaş vuruşlar, dokunmak ve hafif bir masaj en etkili yöntemler. Enerjimizin yükselmesi ve kendimizi baştan aşağı iyi hissetmek için bunları uygulamak yeterli.

Timüs bezi vücudumuzdaki enerjiyi barındıran, beyin ve vücut arasındaki bir köprü. Bu yüzden de enerjimizde bir dengesizlik hissettiğimizde timüsten yardım almamız kaçınılmaz. Stres deneyimlediğimizde bu bez ufalıyor ve yaşam enerjimizin azalmasına sebep oluyor.

Timüsü ufak vuruşlarla aktive etmek mümkün. Parmaklarınızla nazikçe dokunmak ya da hafif bir masaj da işe yarıyor. Bunu yaklaşık 20 dakika yapmanız ve yaparken de derin nefesler almanız çok faydalı olacaktır.

Mutluluk noktanız harekete geçtiğinde bunu fark edeceksiniz. O hissi tanımamanız mümkün değil. Kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Bazen tam olarak mutlu hissetmeniz için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. Bu egzersizi her gün yapın. Kısa sürede etkisini hissedeceksiniz.

Timüs bezi aktivitesini yitirmişse ne olur ?

  • aşırı asabiyet,
  • ani davranış değişiklikleri,
  • konuşmada tutukluk,
  • yapılan esprilere duyarsızlık ve alınganlık olarak belirtiler görülür…

Özellikle panik atak, endişe ve stres hissettiğiniz dönemlerde günde birkaç seans yapabilirsiniz. Böylece hayat enerjiniz ve titreşiminiz yükselecektir.

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar