Badem sütünün faydaları nelerdir

Paylaş
 

Badem sütünün faydaları nelerdir? Cilde iyi gelen badem yağından sonra badem sütünün faydalarını sanırım hiç duymadınız. Badem içerdiği besin değerleri sayesinde özellikle cilt konusunda bir çok şeye faydalıdır. Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, badem sütüyle ilgili çok önemli bilgiler verdi.

Hiç bir şekilde şeker içermeyen ve sadece 1 bardağında 26 kalori bulunan badem sütü özellikle kilo vermek isteyenlerin bir numaralı besini olarak yerini almaya başlamıştır. Kalori açısından inek sütüne göre daha düşük olmasına rağmen inek sütü kadar protein içermemektedir. İnek sütününyeri apayrıdır.

İçerisinde bulunan tekli doymamış yağ asitleri ve folat sayesinde seratonin seviyesini artırdığı ve depresyon kaygıyı gibi olaylarıda azaltabildiği görülmüştür. Yani stresli kişilerde badem sütü faydalıbir besindir.İnek sütü alerjisi durumunda ve laktoz intoleransı olanlarda tercih edilebilinecek alternatifler arasında yer alır.

Badem sütü magnezyum, manganez, kalsiyum ve özellikle E vitamini kaynakları arasında seçkin bir besindir. Kemik gelişimine yardımcı, kalp hastalıklarında önleyici & tedavi edici ve bağışıklık güçlendirici mineral ve vitaminlerden zengin Badem sütünün faydaları saymakla bitmez. Kolesterol içermemektedir. Ayrıca bilindiği gibi badem yağı da cilt konusunda bulunmaz bir nimettir.

İşte Badem sütünün faydaları
-Tad ve kıvam açısından çeşitli meyveler ve bitter çikolata kakao ilave edilerek smoothie hazırlanarak çocuklarda sağlıklı ara öğün alternatifleri açısından tercih edilebilir.
-65 yaş ve üzerinde azalan kemik yoğunluğu nedeni ile artan kalsiyum ihtiyacını dengelemek açısından ve yavaşlayan metabolizmaları nedeni ile daha düşük kalori içermesi nedeni ile tercih edilebilir.
-Badem sütü soya sütüne oranla daha az kalori içermesine rağmen protein değeri daha fakirdir. (kadinkahvesi.com)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar