Baş ağrısı ve anksiyete için lavanta limonatası nasıl yapılır

Baş ağrısı ve anksiyete için lavanta limonatası nasıl yapılır
Paylaş
 

Baş ağrısı ve anksiyete için lavanta limonatası nasıl yapılır

Baş ağrısı ve anksiyete için lavanta limonatası nasıl yapılır: Baş ağrısı geçmişten beri her zaman insanlar için ilk sıralarda yer alan şikayetlerden biri olmuştur. Ayrıca anksiyete de sinirsel hastalıkların ilk üç sırasında yer alır. Hemen hemen herkes tedavi için ilaç kullanmayı tercih eder ama bu kısa vadede sorunu çözsede uzun vadede kalıcı bir tedavi yöntemi olmayacaktır. Yan etkilerini de söylemiyoruz bile. Fakat doğa bize o kadar etkili bir bitki veriyor ki baş ağrısını, anksiyeteyi kesiyor ve ileriye yönelik olarak tedavi ediyor. Bugün size baş ağrısı ve anksiyete için lavanta limonatası nasıl yapılır onu anlatacağız.

Çoğumuz bunu bilmiyoruz, fakat, lavanta yağı; bizim genel sağlığımız ve sağlıklı yaşamamız için en güçlü yağlar arasında yer almaktadır. Bu yağ 150’den fazla aktif  bileşenleriiçeren kimyasal bileşik bir yapıya sahiptir. Bunun yanında antibakteriyel, antiseptik, detoks ve antimikrobiyal faydaları vardır. Lavantanın faydalarını özet olarak geçtiğimize göre hemen tarife geçelim.

Lavantalı Limonatayı Nasıl Hazırlanır?

Bu doğal Lavantalı limonatayı hazırlamak için iki kolay yol vardır. Bunlardan biri yağı ile, diğeri ise bitkisi ile hazırlanır. Her iki tarif de harikadır ve aynı özellikleri taşır. Hangi malzemeyi daha kolay bulabiliyorsanız, onu kullanın.

Lavanta yağı ile lavantalı limonata nasıl hazırlanır?

Bu içeceği hazırlamak için bir veya iki damla lavanta yağı yeterlidir.

Malzemeler: Yarım bardak bal (170 gram), 10 bardak su (2.5 litre), 1 damla lavanta yağı, 6 adet limon.

Hazırlanışı: 10 bardak suyu geniş bir sürahiye koyun.6 adet limonun suyunu sıkıp ekleyin. Balı ekleyin ve iyice karıştırın. Lavanta yağını ekleyin. Günde üç ila dört bardak içebilirsiniz.

Lavanta bitkisi ile lavantalı limonata nasıl hazırlanır?

Bu tarifte, lavanta yağı yerine, limonataya ekleyeceğimiz bir lavanta infüzyonu hazırlayacağız. 

Malzemeler: 1 yemek kaşığı lavanta çiçeği (10 gram), Yarım bardak bal (170 gram), 5 bardak su (1.2 litre), 1 bardak limon suyu (250 mL).

Hazırlanışı: Bir bardak suyu kaynatın. Kaynayınca lavanta çiçeklerini ekleyin. 20 dakika demleyin ve süzün. Kalan su ile limon suyunu ekleyin. Bal ile tatlandırın. Her şeyi iyice karıştırıp servis edin. Günde üç kez için. 

Bu düşük kalorili bir içecek olduğu için, bunu rejim programınıza eklemekten çekinmeyin. Baş ağrısının ilk belirtilerini fark ettiğiniz zaman ya da koruma amaçlı, stres hissettiğiniz zaman için.

Lavanta Kürü ile Saç Dökülmelerine Son

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar