Yağ yakan zayıflatan aspir yağı faydaları nelerdir

Paylaş
 

Yağ yakan zayıflatan aspir yağı faydaları nelerdir

Aspir yağı vücudunuzda biriken fazla yağları yakıyor ve zayıflatıyor…

İşte Aspir Yağının Faydaları ve Zayıflama amacıyla Kullanımı

Yapılan son araştırmalar sonucunda ülkemizde üretimi artan aspir bitkisinden elde edilen aspir yağı insan sağlığına pek çok yararı bulunduğu anlaşılmıştır. Bilhassa kadınlar tarafından kilo verme, yağ yakma ve bronzlaşma etkisi ile oldukça fazla talep görüyor.

Aspir yağının içeriğinde bulunan “linoleik asit” (Omega-6) vücudumuzdaki yağları mucizevi bir şekilde parçaladığı için zayıflamak isteyenler ve diyet yapan kişiler tarafından rağbet görüyor.

“Conjugated Linoleic Acid” “Linoleic Asit” olarak tanımlanan Omega-6’nın yağ yakıcı ve vücutta yağların birikmesini önleyici özelliği vardır. Aspir yağında ise bu maddeden bolca bulunur.

Yağ Yakıcı Aspir Yağı Kullanımı

Aspir yağı kilo vermek için nasıl kullanılır? Aspir yağı salatalara, sirkeye, bala, yoğurt ve meyvelere karıştırılarak tüketilebilir.

Ayrıca sabah aç karnına tek başına da kullanılabilir.

Aspir yağı gibi yağ yakıcı asitlerin en iyi şekilde etkisini gösterebilmesi için mutlaka spor yapılmalıdır. Normalde bu tarz yağların etkisi %50 iken, sporla birlikte kullanımında etkisi %100’e kadar çıkabilmektedir.

Aspir yağı zayıflatmasının haricinde düzenli kullanımda bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Aspir yağını normal yağlar gibi (zeytinyağı, mısır yağı…) kızartma ve salatalarda kullanılabilmektedir.

Uzmanlar aspir yağında bulunan yağ asitleri sayesinde özellikle kızartmalarda herhangi bir bozulmaya uğramadığının ve gönül rahatlığı ile kullanılabileceğini belirtiyor.

Aspir yağı nasıl kullanılır?

 1. Kullanım Şekli; 1 yemek kaşığı aspir yağını meyve ve yoğurt ile karıştırın, içine lif oranı fazla olan keten tohumu ekleyebilirsiniz. Bunu kahvaltılarda tüketebilirsiniz.
 2. Kullanım Şekli; 2 yemek kaşığı aspir yağını 1 yemek kaşığı sirke ve bir miktar bal ile karıştırarak salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz. Günde 1 kase bu salatadan yiyebilirsiniz.
 3. Kullanım Şekli; Aspir yağı sabah kahvaltıdan önce aç karnına tek başına 1 tatlı kaşığı kadar içilerek tüketilebilir.
 4. Kullanım Şekli; Kızartma yaparken de aspir yağını kullanabilirsiniz.

Aspir yağının fiyatı diğer yağlarla kıyaslandığında biraz daha pahalıdır. Bunun sebebi de sağlık sektöründe kullanımının yaygın olması ve organik doğal bir yağ olmasıdır. Aspir yağı özellikle zayıflama yağı ve rejim yağı olarak bilinmektedir. Diyet listelerinde mutlaka kullanılmalıdır.

Aspir yağının tıp dünyası tarafından kanıtlanmış faydaları;

 • Aspir yağı vücuttaki yağ depolanmasını engelleyerek zayıflamayı kolaylaştırır. Vücuttaki yağların enerjiye ve kasa çevrilmesine yardımcı olur.
 • Kan şekeri ve kolesterol dengeleyicidir.
 • Metabolizmayı çalıştırır, müshil etkisi yaparak kabızlığa çare olur.
 • Adet düzensizliğine karşı faydalıdır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Meme kanseri ve prostata karşı koruyucudur.
 • Mideyi güçlendirir. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Cinsel isteği artırır ve kişiye zindelik verir.
 • Romatizmaya iyi gelir.

Aspir yağı ile zayıflama

Aspir bitkisinden elde edilen bu yağ kilo vermede çok etkili olan linoleik asitleri içermektedir. Aspir yağını satın alırken linoleik asit oranı yüksek olanlar almaya dikkat edin. Yapılan bir çok klinik araştırmada aspir yağı göbek bölgesindeki yağlanmayı engellediği ve vücutta depolanan yağları parçaladığı görülmüştür.

Vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırmak için aspir yağı kullanımı sonrasında 20 dakika kadar yürüyüş, koşu, egzersiz gibi sporsal aktivite yapabilirsiniz. Bu beden ısınızı artırarak vücuttaki yağların daha kolay parçalanmasını sağlayacaktır.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar