Ankara’da askeri arac geçişinde bomba patladı

Paylaş
 

Başkent Ankara akşam saatlerinde patlama sesleri ile yankılandı.

Ankara’da saat 18.30′da şiddetli bir patlama sesi meydana geldi. Kızılay, Çankaya dahil çeşitli bölgelerde duyulan patlama sesinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın önünden geldiği öğrenildi. Yaralıların olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Davutoğlu, ‘Patlama bilgisi geldi bakacağız’ dedi.

Başbakan Davutoğlu Ankara’daki bombalı saldırı sonrası Brüksel ziyaretini iptal etti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırı ile ilgili Twitter üzerinden açıklamada terörü lanetledi. Çelik; “Ülkemizi terörün teslim almasına müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ambulanslar ve itfaiyeler olay yerine  yönlendirildi.

Olay yerinde komutanlık var ve çok sayıda askeri servis aracı beklemekteydi. Mesai bitimini bekleyen teröristlerin hedefi asker ve ülkemizdir. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi ve ilk edilinen bilgiye göre çok sayıda yaralı var….

Bölgede geniş bir güvenlik bölgesi oluşturuldu, olası ikinci patlamalara karşı herkes teyakkuza geçmeli ve temkinli olmalı….

TBMM yakınında ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yönelik saldırı hakkında başbakanlıktan resmi açıklama henüz gelmedi…

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, askeri servis konvoyunda patlama meydana geldiğini, ilk belirlemelere göre 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin yaralandığını, patlamanın bomba yüklü araçla gerçekleştirildiğinin tahmin edildiğini söyledi.

3 Askeri sivil araç yandı ve saldırıyı IŞİD’in üstlenebileceği tahmin ediliyor…

İşte ilk görüntüler

Video için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar