Karaciğeri temizleyen kür

Paylaş
 

Karaciğeri temizleyen kür: Günümüzde, çoğu insan abur cubur takıntısı vardır. Bu istek genellikle vücuttaki toksinlerin birikimi, sindirim sistemi, karaciğer de dahil olmak üzere, çalışan organları yorar. Karaciğer dahil olmak üzere bir çok organ çok çalışır. Zamanla, bu abur cuburlar Karaciğerde hasara ve bazı ciddi hastalıklara neden olabilir. Bu yüzden Zaman zaman karaciğer temizlemek için çok önemlidir. Böyle yaparak, karaciğeri rahatlatırız, daha iyi çalışmasını sağlarız. Bu yazıda, karaciğerde toksin birikimini atmak için yardımcı olabilecek bir içecek tarifi paylaşacağız.

Karaciğer temizleyen tarif:

Bu tarifdeki malzemeler  birikentoksinleri atar, iltihabı azaltır ve metabolizmayı hızlandırır karaciğeri korumaya yardımcı olur.

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı. rendelenmiş zencefil
  • Bir limon suyu
  • 2 kereviz sapı
  • Domates suyu – 1 su bardağı
  • acı biber – bir tutam
  • Kimyon – bir tutam

Karışım tarifi:

Bir blendera tüm malzemeyi atın sonra bir bardağın içine dökün ve afiyet olsun. Her gün bu karışımı tüketin. 72 saat içinde farkı hissedeceksiniz. 3 gün yeterli. Sene de 2-3 kere bu kürü yapmak fayda sağlar.

Kanser Hücrelerini 42 Günde Öldüren Reçete

Malzemelerin sağlığa yararları:

Zencefil – toksinler ve serbest radikallerin neden olduğu karaciğer hasarına karşı Korur. Buna ek olarak, zencefil de karaciğer kanseri önler.

Limon – C vitamini yüksek miktarda yanı sıra, Limon da toksinlerden karaciğeri korumak için yeteneğine sahip (narenciye bioflavonoid)

Domates Suyu – Beslenme dergisinde yayınlanan bir çalışmaya Göre, domates suyu kilo kaybını hızlandırır, kolesterolü düşürür ve iltihabı azaltır.

Acı Biber – Bazı çalışmalar, kırmızı biber iştah bastırmak ve uzun süre tok hissetmemize neden yeteneğine sahip olduğunu keşfettiler. Ayrıca, acı biber aynı zamanda iltihapı azaltmaya yardımcı olabilir.

Kimyon: Wisconsin Üniversitesi Bütünleyici Tıp Sağlık Programı Tanıtmak için “Temizleme karışımlarında” bir parçası olarak kimyon  kullanılmasını öneriyor. Ayrıca diyabet gibi birçok belirtileri kontrol altına alır.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar