Yatmadan önce muzu kaynatıp suyunu içmenin şaşırtıcı faydaları

Yatmadan önce muzu kaynatıp suyunu içmenin şaşırtıcı faydaları
Paylaş
 

Yatmadan önce  muzu kaynatıp suyunu içmenin şaşırtıcı faydaları

Evet yanlış okumadınız severek yediğimiz muzu kaynatıp suyunu içmenin şaşırtıcı faydaları var. Yatmadan önce muzu kaynatıp suyunu içmenin şaşırtıcı faydaları: Hepimizin başına gelmiştir her zamanki saatimizde yatmamıza rağmen uykumuz bir türlü gelmez ve saatlerce yatağın içinde dönüp dururuz. Uykumuzu almazsak sabah daha da zor bir gün geçiriceğimizi bir an önce uyumamız gerektiğini düşünürüz ama bu daha çok uykusuzluğa neden olur.

Böyle durumlarda yapmanız gereken çok basit bir yöntem var. Yatmadan önce muzu kaynatıp suyunu içmek. Muz insomnia ile savaşmaya yardımcı olur, çünkü muzun içinde uykuyu düzenlemeye yardımcı olan serotoninin seviyesini yükselten triptofan isimli bir aminoasit bulunur. Muz, aynı zamanda ruh halinizi dengeler ve iştahınızı kontrol altına alır. Bu meyve uykuya iyi gelen demir, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller açısından da zengindir.

Muz ve tarçın ile yapılan bu uyku getirici karışımın tarifi:

Gerekli Malzemeler.

1 adet muz (kabuğuyla)

1 litre içme suyu

1/2 çay kaşığı toz tarçın

Hazırlanışı:

Öncelikle suyu küçük bir tencereye koyup kaynatın. Ardından muzun uç kısımlarını kesip atın ve muzun kalanını bütün halinde kaynar suya atın. Yaklaşık 10 dakika pişirin. Ardından tenceredeki suyu süzerek bir bardağa alın. Üzerine tarçın serpiştirin. İşte çayınız hazır. Bu çayı gece yatmadan 1 saat önce içmelisiniz.

Öte yandan bu çay için mümkünse organik muz kullanın. Organik muz bulamıyorsanız da muzunuzu sıcak suya atmadan önce çok iyi temizleyin. Zira muzu kabuğuyla birlikte kaynattığınız için, kabukta birikmiş olabilecek zararlı maddelerin suya geçme ihtimali var.

Ama gece uyumakta zorluk çekiyorsanız bu bazı diğer ciddi sağlık sorunlarının da habercisi olabilir.

Uykusuzluğun, aralarında mineral eksikliği, sağlıksız beslenme, kaygı ve sağlıksız yaşam tarzının da olduğu çeşitli nedenleri olabilir.Bazı uyku hapları bazen daha iyi uyumanıza yardımcı olsa da uykusuzluk problemini çözmez.

Bu nedenle, daha iyi bir uyku çekerek beynin ve vücudun rahatlamasını sağlamak için; kaygı seviyenizi azaltmaya, sağlıklı beslenmeye ve daha çok egzersiz yapmaya dikkat etmelisiniz.

Yatmadan önce muzu kaynatıp suyunu içmenin şaşırtıcı faydaları

Yatmadan önce muzu kaynatıp suyunu içmenin şaşırtıcı faydaları

Muz kabuğunun bilmediğiniz 5 faydası

Muz kabuğunu çöpe atmadan önce iki kez düşünün

1- Muz kabuğunın içini sivrisinek ısırıklarına sürdüğünüzde, kaşıntısını ve şişkinliğini alır

2- Ayaklardaki nasırların yumuşaması için, muz kabuğunun içini sıyırın, bir kaşık kadar olduğunda nasırın üzerine koyun, üstünü sarın Birkaç saat sonra açıp temiz su ile yıkayın Ya da direk muz kabuğunu sarabilirsiniz nasırınıza

3- Muzun kabuğunu akneleri geçirmek üzere, üstüne sürebilirsiniz

4- Diz ağrılarının geçmesine yardımcı olmak için muz kabuğuyla dizleri ovun

5- İçindeki potasyum ve yağlarla çok iyi bir ayakkabı cilasıdır Muz kabuğunun içiyle ayakkabınızı ovun sonra bez ile temizleyin

Yeşil muzun kabuğundaki mucize

En sağlıklı dondurmayı da muzdan yapabilirsiniz Birkaç tane muzu soyup, parçalara ayırıp, 30 dakikalığına buzluğa atın, donmaya yakın alın, blenderdan geçirin, isterseniz süt de ekleyebilirsiniz Sonra sevdiğiniz tat ile tatlandırın, kakao, keçi boynuzu tozu, vanilya, frambuaz, herşeyi deneyebilirsiniz

Siyah muzun faydaları nedir : Üzerinde siyah lekeler olması muzun çürük ya da bozuk olduğu anlamına değil olgunlaştığı anlamına gelir. DEVAMI İÇİN TIKLA

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar