Facebook Messenger: Çoklu hesap SMS desteği

Paylaş
 

Facebook Messenger: Çoklu hesap SMS desteği : Artık hala SMS kullanan kaldı mı bilmiyoruz ama çoklu hesap bomba gelişme.

900 milyon kullanıcısıyla WhatsApp’ın hemen gerisinde iki numarada oturan anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’a yönelik kapsamlı bir güncelleme yolda.

Android Police’in aktardığı gelişmeye göre, halihazırda test kullanıcıları üzerinden denenmeye başlanan süreç tamamlandığı vakit, uygulama operatörümüz üzerinden çalışan SMS (kısa mesaj) servisi ile entegre hale getirilecek ve çoklu hesap desteği sunacak. Yani aynı cihazda birden çok hesabı kullanabileceğiz. Özellikle kurumsal kullanım senaryolarına yönelik önemli bir kolaylık sağlayacağı kesin. SMS entegrasyonu ise eski kullanıcıların hatırlayacağı üzere 2012 yılında zaten getirilmiş fakat ertesi yılın snlarına doğru fazla talep olmadığı gerekçesi ile kaldırılmıştı.

resized_01907-faec3ebcnexus2cee_facebookmessengersms2

Servisler bağlandıktan sonra mor renkli ikonlar SMS’lere, maviler ise şimdi olduğu gibi Messenger mesajlarına işaret edecek. Hesap eklemeyi ise ‘ayarlar – hesaplar ve +’ yolunu kullanarak gerçekleştireceğiz.

Bildiğimiz gibi yine Facebook şemsiyesi altında hizmet veren Instagram da geçtiğimiz günlerde resmi olarak çoklu hesap desteği sunmaya başlamıştı. Haliyle Messenger’da da aynı yeniliğin hayata geçirilmesi şaşırtıcı değil.

Kaynak: Yenişafak Erdem Gükrer

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar