Yaratıcılığı arttıran 9 yiyecek

Paylaş
 

Beyin fonksiyonlarına etkileri ve içerdikleri zengin besin değerleriyle bu yiyecekler yaratıcılığınızı arttırmaya yardım ediyor. İşte yaratıcılığı arttıran o yiyecekler…

çilek-

Çilek, kiraz, dut

Her biri ayrı ayrı antioksidan dolu olan bu meyveler hafızayı geliştirmeye yardım ediyor.

Kinoa

Süper kahraman olarak da adlandırabileceğimiz kinoa, içerdiği proteinle siz gün içinde enerjik tutuyor. Sabahları bir kase kinoayla başladığınız günlerde beyninizin ihtiyacı olan yakıtı alarak daha kreatif olabilirsiniz.

Chia çekirdeği

Bu küçük siyah çekirdekler fazlasıyla vitamin ve çinko içeriyor. Aynı zamanda beyin fonksiyonları için önemli rol oynayan yararlı yağlardan da fazlasıyla faydalanabiliyorsunuz .

Yumurta

Kolinden zengin yumurta, beyin fonksiyonu için vazgeçilmez besinlerden birisi. Bu nedenle ne kadar çok tüketirseniz o denli yaratıcılığınıza etkisi olacaktır.

Tavuk

Tavuk, beyni sürekli tetikte tutmaya yarayan hormonları arttıran amino asit ve protein açısından zengindir.

Siyah çikolata

Bu çikolatalar kendinizi şımartmak için küçük bir bahane olabilir! Kan akışını hızlandırıp yorgunlukla savaşan ve sizi sürekli uyanık tutmaya yardımcı olan siyah çikolatayı rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Su

Beynimizin yüzde 80’inin sudan oluştuğunu düşünürsek vücudumuzu susuz bırakmamanın ne denli önemli olduğunu anlayabiliriz.

Ginseng bitkisi

Bu bitkinin beyne olan kan akışını hızlandırdığı araştırmalar tarafından gösterilmiştir. Çayınıza katarak tüketebileceğiniz ginseng aynı zamanda kreatif sürecinizi de arttıracaktır.

Fındık ezmesi

Fındığın içerdiği sağlıklı yağlar beyin fonksiyonlarını etkilediği gibi, proteinleri de kandaki şeker oranını dengede tutmaya yarar. Tüketim imkanı da fazla olduğu için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kaynak: www.kadinkahvesi.com

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar