Sodyum bikarbonat saç şampuanı nasıl yapılır

Paylaş
 

Sodyum bikarbonat saç şampuanı nasıl yapılır

Sodyum bikarbonat eskiden beri kullanılan ve çok çeşitli kullanım alanları olan bir kimyasaldır. Fakat sodyum bikarbonatın saçlar için çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Sodyum bi karbonat evde kullandığınız pek çok şampuan ve saç bakım kreminden daha etkili bir temizlik ve parlaklık verecek güce sahiptir. Bu karışımı uygulamaya başladığınızda başlangıçta alışık olmadığınız için garip hissedebilirsiniz fakat nihayi sonuçlarını gördüğünüzde her zaman kullanacağınıza eminiz.

Hemen sodyum bikarbonat saç şampuanının yapılışına geçelim:

Bardağın 4te 1ine sodyum biokarbonatı koyun

4te 3üne su koyun.

Saçınızın uzunluğuna göre dozu ayarlayın.

Sodyum bikarbonat saç şampuanı Kullanımı:

Karışımı 3 dakika saçınızda bekletin. Karışımı önce saç diplerinden başlayarak uçlara doğru masaj yaparak iyice saçınıza yedirin. Ardından saçlarınızı ılık suyla yıkayarak temizleyin. Saçınızı durulama işlemi bittikten sonra saçınıza biraz elma sirkesi koyun.

Bardağın 5 te 1 ine sirke kalanına su koyun, ancak sirke kokusunu beğenmezseniz, biraz lavanta, nane veya biberiye esansiyel yağı ilave edebilirsiniz.

Başınızı vücudunuzun önüne getirin ve sirke ile teması engellemek için gözlerinizi kapatın. Karışımı saçınıza eşit bir şekilde yayın ve kafa derisine masaj yapın. Birkaç dakika bekleyin ve sonra yıkayın. Bu işlemi 4 hafta uygulayın ve farkı yorum olarak bize yazın.

Saç çıkartan doğal karışım nasıl yapılır

Saç çıkartan doğal karışım nasıl yapılır: Çok eskiden beri kullanılan bu reçete sayesinde dökülen saçlarınız güçlenecek ve saç kaybına son vereceksiniz. Tek yapmanız gereken bu 3 malzemeyi karıştırmak ve saçınıza sürmek.

Gerekli malzemeler:

  • Zeytin yağı
  • Bal
  • Tarçın

Yapılışı:

1 Çorba kaşığı bal ve sıcak zeytin yağına, 1 Çay kaşığı tarçın ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra  saç köklerine masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Devamı için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar