Hızlı saç uzatma tarifi

Paylaş
 

Hızlı saç uzatma tarifi : Geçmişte kellik ve saç dükülmesinin yaşlılık ile ilgili olduğu düşünülürdü fakat modern çağın yaşam tarzı ile beraber saç dökülmesi kadın ve erkekler arasında daha yaygın hale gelmektedir. Şehir hayatının getirdiği kirlilik zehirli toksinler, iş hayatı, stres gibi bir çok faktör saç dökülmesine sebep olmaktadır.

Bu durumda insanlar kendi görünümlerini düzeltmek için pahalı şampuanlar, merhemler, bakım kremleri ve son olarak da saç ektirme yöntemini denemektedirler.

Bu saydığımız yöntemler pahalı ve her zaman işe yaramaz fakat biz size etkisi kanıtlanmış bir yöntem ile hız saç uzatma tarifini vereceğiz.

Hızlı saç uzatma tarifi için gerekli malzemeler:

2 çorba kaşığı Hint yağı

1 yumurta sarısı

1 yemek kaşığı organik ve işlenmemiş bal

Hızlı saç uzatma tarifi anlatımı:

Bir kapta tüm malzemeleri karıştırın. İyice karıştığına emin olduktan sonra yavaşça ve masaj yaparak saçlarınıza köklerden başlayarak uçlara kadar uygulayın.

Bir duş başlığı ile kapatın ve 3 saat kadar bekleyin. Daha sonra her zaman ki gibi saçlarınızı yıkayın.

Bu karışımı 2 ay boyunca haftada iki kere yaptığınızda farkı göreceksiniz.

Hint yağı saç dökülmesi tedavisinde yüzyıllardır kullanılmaktadır. Antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir, kepek, kafa derisi enfeksiyonlarına karşı çok güçlüdür. Hint yağı kafa derisindeki kan akışını hızlandırır ve saçların güçlenmesini sağlar. Saçları hızlı büyütür ve yeniden çıkartır.

Yumurta sarısı saçların sağlıklı ve hızlı büyümesi için gerekli amino asitleri ve proteinleri içerir. Aynı zamanda saç köklerini yenileyen biotin bakımından da zengindir.

Bal iyi bir antioksidan ve anti mikrop öldürücü  anti mantar özelliklere sahiptir. Bunların tümü ve bal mum saç kaybının önlenmesinde kullanılır.

Tüm bu faydalı doğal ürünler ile saçlarınız hızlı uzayacak, dökülmeler kesilecek ve yeniden çıkacaktır.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar