Patates kabuğu ve Yumurta kabuğu ile etkili doğal gübre yapımı

Paylaş
 

Patates kabuğu ve Yumurta kabuğu ile etkili doğal gübre yapımı

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugün kolayca yapabileceğiniz güçlü bir ev yapımı gübre nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bu gübre, bitkilerin hızlı ve sağlıklı büyümesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda çiçeklenme, güzel çiçekler açma ve daha uzun ömürlü olmalarına yardımcı olur, çünkü bitki ihtiyaç duyduğu besinlere bu gübre ile sahip olacaktır.

Bu videoyu arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşarak onlara bitki yetiştirmede yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca en sevdiğiniz bitkinin adını yorumlarda bırakın bakalım kimler ne yetiştiriyormuş evde.

Video İspanyolca ama endişe etmeyin biz size ev yapımı etkili gübrenin içindekileri Türkçe anlatacağız. Size sadece video izleyerek yapılışını görmek kalacak.

Gübre için ihtiyacımız olan patates kabuğu, yeşil muz kabuğu, muz, tatlı patates veya tatlı patates kabuğu ve yumurta kabuğu. Patates kabuğu, zengin bir potasyum kaynağıdır, C vitamini, kalsiyum gibi mineraller, demir ve magnezyum içerir. Muz kabuğunda çok fazla potasyum, demir, magnezyum, A vitamini ve E vitamini bulunur. Tatlı patateslerin bakır ve vitaminleri yüksek oranda bulunur ve çoğumuz bahçemizdeki yumurta kabuğunun faydasını biliyoruz.

Bu kabukları ve malzemeleri bir kaba koyun ve sadece 15 dakika kaynatıp, soğumaya bırakın….

Videoyu alttan izleyebilirsiniz…

Haftada bir kez bitkilerinizine bunu uygulayın ve 2 haftadan itibaren farkı göreceksiniz…. Bitkileriniz daha canlı ve çiçekleri açmış olacak. Hızlı ve sağlıklı büyüyen bitkiler için bize teşekkür edeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar