Pirinç patlağı hastalığa yol açıyor

Paylaş
 

Abur cubur ürünler içerisinde yer alan patlamış mısır, birçoğumuz tarafından özellikle film izlerken tüketmeyi tercih ettiğimiz besinler arasında yer alıyor. Patlamış mısırın faydaları olduğu kadar bilimsel olarak kanıtlamış patlamış mısırın zararları da bulunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde çok küçük yaşta bir çocuğun patlamış mısır nedeniyle hayatını kaybetmiş olmasından dolayı bu konuyu kaleme almak istedik.

Patlamış mısır üzerinde yapılan bilimsel çalışmalar sonrasında bu ürünün içerisinde bol miktarda antioksidan olduğu tespit edildi. Antioksidanlar canlıların kanser hastalığı ile savaşmalarını kolaylaştıran bir nitelik taşıdı için kanser riski taşıyan kişilere patlamış mısır tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca antioksidanların bağışıklık sistemini güçlendirici yönde özelliklerinin olduğu da bilinmektedir.

Özellikle atıştırmalık olarak tercih edilen pirinç patlağı yurt dışında yapılan araştırmalara göre; o kadar masum olmadığı ortaya çıktı..

Pirinç patlağının içinde sağlık sorunlarını tetikleyen 3 önemli madde bulundu.

Diyet yapanların sık olarak tercih ettiği pirinç patlakları, yurt dışında yapılan araştırmalar sonucu; sağlığı ciddi anlamda tetiklediği kanser ve böbrek hastalıklarını beraberinde getirdiği ortaya çıktı.

İçinde barındırdığı Arsenik, Akrilamid ve Kadmiyum maddeleri kemik hastalıklarına kadar ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden oluyor. Çok tüketilmesi halinde Akrilamid maddesi kanser hastalığına davetiye çıkarıyor. Bu maddenin birçok gıda da yer aldığı uzmanlar tarafından belirtildi.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar