Kahvenin daha önce bilmediğiniz kullanım şekilleri

Paylaş
 

Kahvenin daha önce bilmediğiniz kullanım şekilleri ile kendinize bakım yapabilirsiniz. Mutfak dolabın da duran kahvenizi çıkarsanız iyi edersiniz. Birazdan kahvenin diğer kullanım alanlarını öğreneceksiniz. Ve bundan bayağı hoşnut olacaksınız.

Kahvenin-daha-önce-bilmediğiniz-kullanım-şekilleri

Bildiğiniz gibi Türk kahvesini kırk yıllık hatırı vardır. Lezzeti muhabbeti bambaşka bir şeydir. Bir çoğumuzun dinlenmek için kullandığı en güzel içecektir. Bazen de yanlış anlarımızın duygusal dostudur. Kahvenin sağlık açısından da faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Ama ufak bir noktayı kaçırmamamız lazım ki kahve sağlıklı bir içecek olsun. Oda fazla tüketimi kat’iyen sakıncalıdır. Şimdi ise içmekten farklı olarak çeşitli kullanım alanlarını sizinle paylaşıyoruz…

Kahvenin daha önce bilmediğiniz kullanım şekilleri

Ayak nemlendirici

Kahve, vücudumuzda öncelik vermemiz gereken yerlerden biri olan ayaklar için de oldukça faydalı. Ayaklarınızı nemlendirmek için kahve çekirdeği ya da telvesi kullanabilirsiniz.
Saç bakımı Kahve, kıl foliküllerini güçlendirerek saçın uzamasını ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Kahveyi saçınıza direk masaj yoluyla sürebilirsiniz.

Vücut temizleyici

4 yemek kaşığı kahve telvesini 5 yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırın. Zeytinyağı yerine bal da kullanabilirsiniz. Karışım çok katı olduysa içine biraz su ekleyebilirsiniz. Bu karışımı duşta birkaç dakika vücudunuza masaj yaparak sürün ve durulayın.

Yüz temizleyici

Evde yapabileceğiniz bu kolay karışımla kahvenin arındırıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Özellikle cildiniz yağlıysa farkı göreceksiniz. 1 yemek kaşığı kahve telvesini 1 yemek kaşığı yoğurtla karıştırın. Bu karışımla yüzünüze yavaşça masaj yapın ardından ılık suyla durulayın.

Göz dinlendirici

Gözdeki şişlikleri geçirmek için kahveyi 10-15 dakika kadar göz kapaklarınızda ve göz altında bekletin. Şişlikleri azaltacaktır.

Saç boyası

Saçlarınız koyu renk ise kahve, saçlarınızı boyamak için kolay ve ucuz bir yöntem olabilir. Kahveyi saç kreminizle karıştırıp saçınıza sürdüğünüzde sadece renk vermekle kalmayıp aynı zamanda ışıltı katacaktır. Ama saç renginiz açık renk ise zarar verebileceğinden denemeden önce dikkatli olun.

Selülit giderici

Kahve, cildinizi tazeleyeceğinden selülitlerin azalmasına da yardımcı olur. 1/2 oranında hazırlayacağınız su-kahve karışımına birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve karışımı selülitli bölgeye sürün. Bir fırça yardımıyla masaj yapın. Kahve telvesi selülit için kullanıldığı gibi aynı şekilde göbek bölgenize de masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kahve telvesi, içildiği zaman adrenalin hormonumuz arttığı için vücudunuzun da canlandığını hissedeceksiniz.

Etiketler: Kahvenin daha önce bilmediğiniz kullanım şekilleri, kahve, sağlık, dost
loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar