Kahvaltılık mısır gevrekleri zararlı mı

Paylaş
 

Kahvaltılık mısır gevrekleri zararlı mı

Kahvaltıda mısır gevrekleri yiyenler….Sağlıksız tahıllara, yulaflısı, mısırlısı, lif zengini, vitamin mineral yüklü diye ilan edilen kahvaltılık gevreklere devam edenler…

Kahvaltılık mısır gevrekleri fabrikada üretilmiş olan undur, ve en tehlikeli yiyeceklerdir. Şeker ve tatlandırıcıyla işlenirler.

Mısır gevreklerinin ne kadar zararlı olduğunu, gevrekleri yiyerek zayıflamak isteyenler farkında bile değil.

Kahvaltılık mısır gevreklerinin hormonlarınızı alt üst ettiği, insülin direncini başlattığı, enerjinizi yok ettiğini, kilo almayı başlatan, şeker hastalığını başlatan ve kanseri başlatan, ve de vücudunuzu hızla yaşlandıran etkilerinin olduğu gösterilmiştir.

Fabrikada işlenmiş, üretilmiş pakete girmiş şeylerden uzak durun. Pakete girmiş her besin, her yiyecek uyduruktur. Hakiki değildir. Haberiniz olsun.

Bir deney yapın. Bir kase mısır gevreğini, doğada özgürce beslenen bir hayvanın önüne bırakın. Hayvan onu yemez. Çünkü mısır gevreği hakiki besin değildir.

Cipsler ve bisküviler de aynıdır. Gerçek besin değildirler. Bunlarda trans yağ var. Trans yağ hastalıkların sebebidir. Gerçek besinler yenecek, uyduruk besinler değil.

12193500_936880496379346_3348196244876869168_n
Kahvaltılık Gevrekler = Gerçek, hakiki besin değildir.

Türk kahvaltısı mı; kahvaltılık gevrek mi?

Sık sık sorulan geleneksel Türk kahvaltısı mı; kahvaltılık gevrek mi? sorusuna yanıt veren Diyetisyen İpek Ağaca, Bu soru kişilere göre değişebilir özellikte cevaba sahiptir. Örneğin; kişinin geleneksel kahvaltı hazırlamak için yeterli zamanı var ve bu tip kahvaltıyı tüketmekten daha fazla hoşlanıyor, gevrek tüketmeyi tercih etmiyor ise; bu kişiye kahvaltılık gevreği önermek yanlış olur. Veya bu kişi gevrek tüketmeyi de seven biri olabilir; o zaman birbiriyle değiştirilebilir  şekilde hafta içine iki kahvaltı seçeneğini de dağıtmayı önermek uygun olur. Kişilere öneri getirirken; tercihler ve beslenme alışkanlıkları önerilerin hayata geçirilebilmesini sağlayan en önemli unsurlardandır. Geleneksel kahvaltı ile kahvaltılık gevrekleri yeterli ve dengeli beslenme çerçevesinde tüketmek doğrudur. Hafta içine dengeli şekilde dağıtarak kahvaltıda çeşitlilik de sağlanmış olur diye konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar