Sahte bal nasıl anlaşılır

Sahte bal nasıl anlaşılır
Paylaş
 

Sahte bal nasıl anlaşılır

Sahte bal nasıl anlaşılır: Balı daha ucuza mal ederek yani sahte bal yaparak halka satıp daha fazla kar elde etmeyi amaçlayan hırsızlar sağlığımızla oynamaktan çekinmiyor. Sahte bal miktarı arttıkça biz de size bir bakışta sahte balı anlama yollarını daha fazla vermeye devam edeceğiz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki sahte bal ile gerçek balın ayırt edilemeyecek derecede benzerlik gösterir ve sahte bal kanserojen madde içerir, halkımız balı bakarak, görerek ve koklayarak anlaması mümkün değil. Hemen Sahte bal nasıl anlaşılırmadde madde sıralayalım.

Doğal bak kristalize olur, öncelikle bunu belirtelim. Buzdolabında bekletilen balın kristalize olması, onun sahte bal olduğu anlamına gelmez.

Aldığınız balın etiketini dikkatlice okuyun, üzerinde ticari glikoz veya yüksek früktoz mısır şurubu gibi ibareler varsa bu balları almaktan kaçının.

Bir bardak suya birkaç damla iyot ekleyin ve üzerine bal damlatın. Balınız mavi oluyorsa eğer bu bala mısır nişastası eklendiğini gösterir ve doğal bal olmadığına işarettir.

Ballı suya damlatın ve birkaç damla sirke ekleyin. Eğer köpük oluyorsa balınıza tatlandırıcı katılmış demektir. Yani saf bal değil maalesef.

Balı bir kulak çöpüne sürün ve kibrit ile yakın, eğer bal tutuşuyorsa saf baldır.

Bir bardak suya bir kaşık bal koyun. Bal eğer olduğu gibi duruyorsa saf baldır ama eğer dağılıyorsa çözünüyorsa sahte baldır. Suda erimesi sahte bal olduğunu gösterir.

Bu maddelerden herhangi birini yaparak sahte balı gerçek baldan ayırt etmek size büyük kolaylık sağlayacaktır. Unutmamanız gereken bir konu da belirli markalardan bal almak ve ortalama fiyat aralığındaki balların dışında aşırı ucuz ballardan kaçınmak.

Zeytinyağı sahte mi nasıl anlaşılır

Sahte pirinç nasıl anlaşılır sahte pirinçi anlama testi :  Çin, her yıl 200 tondan fazla pirinç üretiyor; bu yüzden dünyanın en büyük pirinç üreticisi olarak kabul ediliyor. Kore Times gazetesi son zamanlarda Çin pirincinin plastikten dolayı genel sağlığımız için son derece tehlikeli olduğunu gösteren bir çalışma yaptığını bildirdi.

Aslında, Çinli üreticiler plastik ve patates nişastasından yapılmış pirinç aromasıyla buğulanmış yapay pirinç satıyorlar. Ne yazık ki, birçok araştırmadan sonra, bu yapay Çin pilavının bir plastik torbaya denk plastik içerdiği keşfedilmiştir. DEVAMINI OKUYAYIM

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar