Kıl dönmesi belirtileri kıl dönmesi doğal tedavisi

Kıl dönmesi belirtileri kıl dönmesi doğal tedavisi
Paylaş
 

Kıl dönmesi belirtileri kıl dönmesi doğal tedavisi : Pilonidal kist kuyruk sokumunda (kalçada) oluşan cilt ve saç atığına denir kabaca. 16-25 yaş aralıklarında kadınlara oranla erkeklerde daha sık görülen bu hastalığın belirtileri ateş ve alt omurgada ağrı şeklindedir. Cerrahi olarak tedavisi mümkün olan bu iltahaplanmanın doğal olarak da tedavileri mevcuttur. Bu yazımızda kıl dönmesi doğal tedavisi nasıl yapılır onu anlatacağız…

Kıl dönmesi için sıcak banyo

Kistin yumuşamasına ve ağrıyı gidermesine etkilidir. Ayrıca iltahaplanmayı önlemek içinde cerrahi işlemden sonra da doktorlar sıcak banyo önerecektir. Düzenli olarak tekrarlayın bunu.

Kıl dönmesi için zerdeçal

Zerdeçal: Besinlerinize zerdeçal ekleyin. Zerdeçal kisti tetikleyerek enfeksiyonu önleyecektir. Ayrıca bu baharat diğer iltahaplanmalar için de faydalıdır.

Kıl dönmesi için kaya tuzu ve sarımsak

Kaya tuzu ve sarımsak: Sarımsak doğada bulunan en güçlü antibiyotiklerdendir. Kaya tuzu ise antioksidan görevi görecektir. Bu karışım yapılışı: Küvete 2 bardak kaya tuzu ekleyin ve 3 diş sarımsağı öğütün… İkisini küvete sıcak suya ekleyerek karıştırın ve günde iki kez yarım saat içinde oturun.

Kıl dönmesi için Hint yağı

Hint yağı: Aktarlardan alacağınız hint yağını kistin üzerine uygulayın ve bandaj ile kapatın. Günde 3 defa bu işlemi tekrarlayın. Kistin ufaldığını göreceksiniz.

Kıl dönmesi için Aloevera

Aloe Vera: Günde iki kez aloe vera suyunu yarım bardak içiniz. Kistin neden olduğu enfeksiyonları yok etmeye yardımcıdır. Ek olarak düzenli olarak egzersiz yapmak, yürüyüş yapmak ve yoga da tedaviye destek veren yöntemlerdendir. Lütfen bu haberi paylaşarak tedaviye destek olun..

Lütfen paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayın. Bu haber www.bayanlarbilir.com sitesine aittir, aktif link vermeden kullanılması halinde yasal süreci ve yaptırımları kabul etmiş sayılırsınız.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar