Bademciğe iyi gelen doğal çözümler

Paylaş
 

Bademciğe iyi gelen doğal çözümler. Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu doğal karışımlarla bademcik rahatsızlığından kurtulabilirsiniz. Bir nevi kendi kendinizin doktoru olabilirsiniz…

Bademcikler vücudumuza giren enfekte partikülleri tutar. Bu sebeple zaman zaman iltihaplanabilir ve şişerler. Peki bademcik iltihabına ne iyi gelir? Bunun için yapmanız gerekenler neler? Hekime gitmeli misiniz?

Şişen bademcikler için genellikle antibiyotik tedavisi sıklıkla tercih edilir. Ancak bazı doğal yöntemler de bademcik iltihabının semptomlarını azaltmaktadır. Gönül rahatlığıyla evde hazırlayabileceğiniz bu mükemmel karışımlarla bademcik rahatsızlıklarını tedavi edebilirsiniz. Tabi ciddi boyutta ise mutlaka bir hekime gözükmeniz gerekmektedir. Yaptığınız daha doğrusu kendi ellerinizle hazırlayacağınız karışımları verilen ölçülere göre tüketmeye özen gösterin.

Bademciğe-iyi-gelen-doğal-çözümler-1

İşte Bademciğe iyi gelen doğal çözümler
Tuzlu su ile gargara
Günde 3-4 kez tuzlu su ile gargara yaparak bademciklerdeki bakterilerle savaşı hızlandırabilirsiniz.

Su ve portakal suyu karışımı
1 ölçü su ve 3 ölçü portakal suyu da semptomları azaltır. C vitamini bağışıklığı güçlendirir. Su ile enfeksiyonun atılmasını kolaylaştırır.

Tavuk çorbası
Özellikle sarımsak ve maydanozlu tavuk çorbası bademciğe çok iyi gelir. Sarımsak enfeksiyona neden olan organizmaların çoğalmasını önler.

Zencefil, karabiber ve fesleğen
Bu üç maddeden hazırlanan karışım enfeksiyonla savaşta çok etkilidir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir.

Bal ve sarımsak
1 kaşık bal ile 4 diş sarımsağı karıştırıp ılık suda eritin. Günde 3-4 kez 4 gün boyunca tüketin.

Etiketler: Bademciğe iyi gelen doğal çözümler, bademcik, bademcik hastalıkları, iltihap, doğal karışım, doğal çözüm

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar