Evde Deterjan Yapımı

Paylaş
 

Evde Deterjan Yapımı

Doğal olmayan kimsasal ve fabrika yapımı ürünler her zaman insan sağlığı için tehdittir. Özellikle bu ürünleri yemek yediğimiz tabak, çatal ve bunun gibi eşyaları temizlemek için kullanıyorsak sağlığımı için daha büyük tehdittir.
Bu yüzden uzmanların önerisi doğal deterjan ile mutfakta yemek yediğimiz eşyaları temizlemektir.
Bulaşık deterjanlarıyla her gün mutfakta kullandığınız eşyaları yıkıyor ve onları tekrar tekrar kullanıyorsunuz. Bu yüzden de her gün bulaşık deterjanıyla bir şekilde etkileşimde bulunmuş oluyorsunuz.  İçinde ne olduğunu bilmediğiniz ve içindekiler bölümünü okuduğunuzda da anlayamadığınız bulaşık deterjanlarını kullanmak istemiyorsanız evde kendi bulaşık deterjanlarınızı yapabilirsiniz. Üstelik birçoğumuzun deterjanlara karşı alerjisi de olabiliyor. Bu deterjanlar elde ve makinede yıkamak için iki çeşittir ve şöyle hazırlanır:

Bulaşık Makinesinde Kullanmak için Yapabileceğiniz Bulaşık Deterjanı Tarifi

Evde Deterjan Yapımı

Ev yapımı bulaşık makinesi deterjanı, makinede bulaşık deterjanının tuz bölümüne limon tuzu, parlatıcı bölümüne ise limon suyu veya elma sirkesi koyarak makinenizi kullanabilirsiniz. Limon tuzu bulaşıklarınızı arındırır ve makinenizi kirece karşı korur. Elma sirkesi ise matlaşmayı engelleyici özelliktedir.

Bu malzemeleri böyle değil de tablet şeklinde kullanmak isterseniz limon tuzunu sirke ve biraz su ile eritip buzdolabının buz kalıplarında dondurduktan sonra kullanabilirsiniz. Ancak böyle kullanırken de makinenizin parlatıcı bölümüne elma sirkesi koymayı unutmayınız. Çünkü elma sirkesi kullanmadığınızda yıkadıklarınız matlaşabilir.

evde-deterjan-yapimi

Elde Yıkamak İçin Bulaşık Deterjanı Tarifi nasıl yapılır?

Bir kalıp sabunun yarısını rendeleyiniz. 3 veya 4 bardak sıcak suyun içine bir yemek kaşığı boraks ve rendelediğiniz sabunu koyup sabun eriyene kadar iyice karıştırınız. Hoş koku vermesi için bu karışımın içine istediğiniz bitkisel yağlardan 10 veya 15 damla kadar ekleyiniz.

evde-deterjan-yapimi-1

Bu yöntemleri kullanarak doğal yollardan kendi hazırladığınız bulaşık deterjanlarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sağlığınız için Evde Deterjan Yapımını alışkanlık haline getiriniz.

Bu haberi google’da şu kelimeleri aratarak ulaştınız: Evde Deterjan Yapımı, deterjan, evde doğal deterjan nasıl yapılır, Ev yapımı bulaşık makinesi deterjanı.

Bu haberi okuyanlar daha sonra şu habeleri de okudu:

Evde pratik yoğurt yapma tarifi

Doğal oda kokusu yapımı

Evde Doğal Şampuan Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar