Doğal oda kokusu yapımı

Paylaş
 

Bazen evlerimizde hoş olmayan inatçı kokular olabilir. Bunlardan doğal ürünlerden yararlanarak kurtulabilirsiniz. Bu şekilde kimyasallardan uzak durarak sağlığınızı da korumuş olursunuz. Evinize hoş bir koku olsun istemez misiniz? İşte evinizin havasını değiştirecek 5 adet doğal oda kokusu yapımı …

Evdeki-İstanmeyen-Kokuları-Tek-Seferde-Silecek-5-Adet-Ev-Yapımı-Doğal-Oda-Kokusu

Tüm oda kokuları için geçerli hazırlanış prensibi: Tüm malzemeleri bir kavanozda toplayın ve üzerine kavanozda 2 parmak kalacak kadar su doldurun. Ardından dondurun ya da buzdolabında saklayın.

Isıtmak için: Fondü sistemini kullanabilirsiniz. Isıttığınız karışımları kaynama noktasına yaklaştığında fondü setinin üzerine alın ve ısıtmaya devam edin. Yaklaşık 5 saat boyunca kokusu kalacaktır.

Dilerseniz de mumla ısıtabilirsiniz. Altta mumu yakıp bırakabileceğiniz bir düzenek kullanmak isterseniz şu şekilde de oda kokunuzu hazır edebilirsiniz.

Daha uzun süre kokması için: Mum ya da diğer ısıtıcıların üzerinde ısınan oda kokuları yavaş yavaş buharlaşacaktır. Daha uzun süre kokması için sıcak su ekleyip koku verme süresini uzatabilirsiniz. Suyunuz ne kadar sıcak olursa vereceği koku da o kadar yüksek olur.

Portakal sevenlere: Portakal, tarçın ve baharatlı oda kokusu

Malzemeler: 1 portakal, 2 tarçın çurbuğu, yarım yemek kaşığı karanfil, 1 anason yıldız

Evdeki-İstanmeyen-Kokuları-Tek-Seferde-Silecek-5-Adet-Ev-Yapımı-Doğal-Oda-Kokusu1

Limon, biberiye ve vanilyalı oda kokusu

Malzemeler: 3 dal taze biberiye, 2 limon, 1 çay kaşığı vanilya özütü

Lime, kekik, nane ve vanilyalı oda kokusu

Malzemeler: 5 dal taze kekik dalı, yarım kaşık nane özütü, 3 lime ve 1 çay kaşığı vanilya özütü.

 Portakal, zencefil, bademli oda kokusu

Malzemeler: 1 limon, küçük bir yumruk zencefil, yarım çay kaşığı badem özütü.

Çam, defne ve cevizli oda kokusu

Malzemeler: 1 avuç çam dalı, 3 defne yaprağı, 1 adet bütün ceviz

Son olarak

Ekonomik çözümler: Mutfakta kullandığınız ve sevdiğiniz bazı meyve, sebze ve otlardan kendi oda kokunuzu hazırlayabilirsiniz. Sadece burnunuzu dinleyin. Örneğin portakallı oda kokusunu çok sevdiniz, o halde portakal soyarken ortaya çıkan kabukları atmayın ve oda kokusuna ekleyin.

Daha sonra kullanmak için: Buzdolabında kapağı kapalı şekilde saklayın ya da dondurun. İki şekilde de 2 hafta boyunca saklayabilirsiniz. (kaynak: www.kadinkahvesi.com)

Etiketler: 5 Adet Ev Yapımı Doğal Oda Kokusu, oda kokusu, doğal oda kokusu, oda kokusu yapımı, doğal oda kokusu yapımı

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar