Çınar Yaprağı Kürü

Paylaş
 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kireçlenme sorunu olanlar için çınar ağacının yaprağından yapılan kürü tavsiye etti… İşte Çınar Yaprağı Kürü faydaları.

Bilgi Doktoru – İbrahim Saraçoğlu hocamız Kireçlenme tedavisinde kurutulmuş olgun çınar yaprağı kürünün  nasıl yapılacağını tarif etti ve bu kürün etkilerinden, faydalarından bahsetti.

Kireçlenmeye Karşı Çınar Yaprağı Kürü

Çınar ağacı yapraklarından hazırlanan bu kür beyinde oluşan kireçlenmenin dışından vücudumuzun hemen hemen her bölgesinde meydana gelen kireçlenmeleri önlemek için büyük yarar sağlıyor.

Kireçlenme Tedavisinde Çınar Yaprağı Nasıl Kullanılır?

Malzemeler: 1 Su Bardağı Klorsuz Su ve 1,5 yemek kaşığı kurutulmuş ufak çınar yaprağı.

Hazırlanışı: Kaynamakta olan 1 su bardağı klorsuz suyun içine 1,5 yemek kaşığı kurutularak ufalanmış olgun çınar yaprağını ekleyerek tam 1 dakika (bu süre önemlidir. 1 dakikadan fazla yada az olmayacak)  kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Ilımasının ardından da süzün .

Nasıl Uygulanır: Sabah kahvaltısıyla öğlen yemeği arasında aç karnına olmak üzere 1 bardak, Öğlen yemeği ile akşam yemeği arasında aç karnına 1 bardak içmeniz gerekiyor.

Bu kürü uygulamayı 15 gün yaptıktan sonra 3 gün ara vereceksiniz. Ardından tekrar 15 gün daha uygulamanız gerekir.

Not: Zeytin yaprak kürü her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Kaynatma süresi 1 dakikadan fazla olmamalıdır. Ayrıca her zaman aç karnına tüketilmelidir.

Şikayetinize bağlı olarak  zaman zaman tekrarlanabilir.

Çınar Ağacı Hakkında hatırlatma olarak kısa bir bilgi;

Çınar ağacı Ülkemiz topraklarının neredeyse tüm bölgelerinde yetişebilen 45-50 metre boylarında kumlu ve çakıllı topraklarda da yaşayabilen, hızlı büyüyen, kalın gövdeye sahip, köklü, uzun ömürlü ve dayanıklı bir ağaç türüdür. Çınar ağacının taze kozalağı ile yaprağı insan sağlığı için çok yararlıdır. Bizzat ben kendim için kullandım. Çınar yaprağından hazırladığım kürü (Ahmet Maranki hocanın tarifi ile yapmıştım) yaklaşık 30 gün uygulayarak, dizlerimde oluşan kireçlenmeyi önlemiştim. Bunların haricinde Çınar ağacının mobilya yapımında kullanımı mevcuttur.

Çınar Ağacı Yaprağının YARARLARI

• Yanık bölgelere sürüldüğünde yaraları iyileştirir
• Dişteki ağrıları azaltır ve diş etlerine iyi gelir
• Vücudumuzda oluşan şişlikleri giderme etkisi vardır
• Sedef hastalığına karşı faydalıdır
• Sara hastalığı için kullanılır
• Saç güçlendirme amaçlı ve kepeklenmeye karşı kullanılır
• Kadınlarda vajinal akıntıları engellemektedir
• Meyvesi ile hazırlanan kür yılan zehrine iyi gelir
• Çınar yaprakları eklemlerdeki kireçlenmelere karşı çok faydalıdır
• Romatizma için kullanılır
• Bel, boyun ve omuz fıtığına karşı yararları mevcuttur.

Çınar Yaprağı Kürü Kullananlar

Genel olarak Boyun, Omuzda, Belde ve dizde meydana gelen kireçlenmeler ilk başlarda pek önemsenmiyor ancak vakit geçtikçe tedavi süreci zorlaşıyor. Sizler de kireçlenme hastalığı ile ilgili  bilgilerinizi tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Çınar Yaprağı Kürü videosu

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar