Altın Otu Neye İyi Gelir Altın otu Çayının Faydaları

Altın Otu Neye İyi Gelir Altın otu Çayının Faydaları
Paylaş
 

Altın Otu Neye İyi Gelir Altın otu Çayının Faydaları

Altın Otu Neye İyi Gelir Altın otu Çayının Faydaları: Taş düşürücü altın otu bitkisinin faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir, nasıl kullanılır?

Altın otu bitkisi ülkemizde bir çok bölgede yetişebilen yabani bir bitkidir. Bu bitkinin uzunluğu 50-60 cm’yi bulabilmektedir. Sarı renkte bir bitkidir ve çiçekleri saplar üzerinde şemsiye şeklinde küçük topluluklar halindedir. Altın otu bitkisi kurutulduktan sonra bile o güzel sarı rengini korumaktadır. Bu sebeple çiçekçiler sıklıkla süsleme amacıyla kullanmaktadır. Güzel görünümünün yanı sıra şifalı bir bitki olarak çeşitli rahatsızlıklara karşı kullanılır.

Not: Farklı isimlerle karışınıza çıkabilir. Bunlar; Dalakotu, mayasılotu, altın çiçek, güneş çiçeği ve uluda çiçeği..

Böbrek Taşına Karşı Mucize Bitki ” ALTIN OTU”

Uzmanlar altın otu bitkisinin faydaları ile ilgili olarak; “Eğer böbrek taşınız kalsiyum oksalat taşı ise altın otu bitkisiyle kısa zaman içerisinde böbrek taşından kurtulabilirsiniz” dedi. Altın otu kullanımı sonucunda çok kısa sürede böbrek taşlarının kum şeklinde döküldüğü belirtildi.

Altın Otu Neye iyi gelir, Faydaları nelerdir?

Altın otunun mide öz suyunu artırıcı etkisi vardır.

Basur tedavisinde kullanılır.

İdrar söktürücüdür.

Safra ve pankreas salgısını artırıcıdır.

Safra taşını düşürücü etkiye sahiptir.

Kireçlenme ve romatizma ağrılarında tedavi edicidir.

İdrar yollarında oluşan taşları düşürücüdür.

Zayıflama amacıyla kullanımı yaygındır. Konu ile ilgili bknz: Tilya Kürü (Altın otu, Kuşburnu ve Ihlamur)

Tokluk hissi verir. Bu da kilo vermeyi kolaylaştırır.

Sindirim sorunlarına karşı faydalıdır.

Taş düşürücü etkisi vardır.

Altın Otu Nasıl Kullanılır? Genellikle çayı hazırlanarak tüketilmektedir. Çayı sade olarak hazırlanabileceği gibi, ıhlamur kuşburnu gibi bitkilerle de karıştırılarak hazırlanabilir. Ünlü bitki uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun altın otu ile zayıflama yöntemi ile ilgili çeşitli kürleri de mevcuttur. Zayıflamak için kuşburnu, ıhlamur ve altın otunu karıştırarak aşağıdaki gibi çayını demleyebilirsiniz.

Altın Otu Çayı için gerekli malzemeler:

* 1 çorba kaşığı kıyılmış altın otu bitkisi

* Yarım litre kaynamış su

Hazırlanışı ve Kullanımı: Öncelikle yarım litre suyu kaynatalım. Kaynatıldıktan sonra ocağın altını kapatalım ve içerisine 1 çorba kaşığı altın otu bitkisi ilave edelim. Ardından bir müddet demlendikten sonra çayımız hazır hale gelmiştir. Gün içerisinde 3 defa öğünlerden önce tüketebilirsiniz.

Böbrek taşına iyi gelen eşkina balık taşı nasıl kullanılır

ALTERNATİF TEDAVİ YÖNTEMİ – 2

Böbrek taşını yok eden muhteşem karışım:Böbrek taşını yok eden muhteşem karışım. Doğum sancısıyla eş değer olan böbrek taşı düşürmek artık zor değil. Bu karışım ile böbrek taşınızı eritebilirsiniz. Artık böbrek taşı kabus olmaktan çıkıyor…DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLA

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar