Ahududu ve gül yaprağı ile katarakt tedavisi

Ahududu ve gül yaprağı ile katarakt tedavisi
Paylaş
 

Ahududu ve gül yaprağı ile katarakt tedavisi

Ahududu ve gül yaprağı ile katarakt tedavisi : 3 ayda kataraktı azaltan görmenizi arttıran basit karışım ile göz doktoruna gitmekten ve gözlüklerden kurtulacaksınız. Göz sağlığımız için pek çok damla ve ilaç var fakat bunları çok kullanırsak kalıcı yan etkileri oluyor. Göz kuruluğu, göz kanallarının tıkanması, görüş bozukluğu, göz yaşarması vs vs… Bu ilaçlardan ya da ameliyatlardan kaçınmak isterseniz size göz sağlığını korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olacak doğal bir tariften bahsedeceğiz.

Ahududu ve gül yaprağı ile katarakt tedavisi

Göz sağlığı için her gün A vitamini tüketmeniz gerekmektedir. Her gün de A vitamini alamadığımız için de çoğu insan “katarakt”tan şikayetçi. Görüş kalitemizi arttırmak için yaban mersini de tüketebilirsiniz. Çünkü retinayı koruyan damarları güçlendirici etkiye sahiptir.

Ahududu ve gül yaprağı ile katarakt tedavisi için gerekli malzemeler:

4 su bardağı kaynar su.

4 çay kaşığı Ahududu yaprağı

1 fincan gül yaprağı

Ahududu ve gül yaprağı ile katarakt tedavisi nasıl yapılır

Malzemeleri kaynar suyun içine atın ve bir kaç dakika bekletin. Sonra ocağın altını kapatın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzgeç ile suyu süzün. Her gün günde 3 defa yüzünü bu suyla yıkayın. Suyun gözünüze temas ettiğinden emin olun. 3 ay gibi kısa bir sürede katarakt ve görme problemlerinizin fazlasıyla azaldığını göreceksiniz. Göz doktoruna gittiğinizde gözlük numaranızın düştüğünü doktorunuz söylediğinde haberimize yorum yapmayı unutmayın. Bu haber www.bayanlarbilir.com sitesine aittir. Lütfen paylaşarak daha fazla kişiye ulaşın.

Göz sağlığı için tüketmeniz gereken besinler

Görme bozukluğuna iyi gelen bitkisel kür

Görme bozukluğuna iyi gelen bitkisel kürü akşam yatmadan önce alın ve sabah kalktığınızda görme bozukluğunuzun azaldığını göreceksiniz. Bu yöntem daha iyi bir görüş için oldukça etkili bir çözümdür! Gözlüklerinizi bir kenara atacaksınız üstelik bu karışım cildi ve saçları da mükemmel hale getirecek……

Tarif ve malzemeler için tıklayın 

Göze zarar veren alışkanlıklar

Yanlış güneş gözlüğü kullanmak : Birçok insan güneş ışınlarının cilde zarar verdiğini bilse de gözler için zararlı olduğuna dikkat etmiyor. Hava kapalı olsa da gözü yeterince koruyacak büyüklükte güneş gözlüğü takmak gerekiyor. Sokağa çıkıldığında güneşin altında gözlerimizi kısmak, gözümüzü kaçırmak birçok sorunu beraberinde getirebiliyor. Yaz aylarında uygun filtrelere sahip güneş gözlüğü kullanımı önemli oluyor.

Kontak lenslerle uyumak : Kontakt lensler, gözümüzde görme bozukluklarının düzeltilmesinde, kornea hastalıklarının tedavisinde veya kozmetik amaçlı olarak göz renginin değiştirilmesi amacıyla kullanılıyor. Rahat kullanım olanağı ve çeşitliliği, kontakt lensin gittikçe daha da popüler olmasını sağlıyor. Kontakt lenslerin temizlik ve bakımına özen gösterilmeli, kullanım sürelerine uyulmalı ve akşam yatarken lensler gözden çıkarılmalı. Devamı için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar