Siyah turp bal karışımının faydaları

Paylaş
 

Siyah turp bal karışımının faydaları

Siyah turp bal karışımının faydaları sizi şaşırtacak. Bu karışım bir çok hastalığa iyi geliyor. Özellikle bu aylarda tüketilmesini şiddetle öneriyorlar. Sofralarınızdan eksik etmeyeceğiniz bir karışım.

oksuruk-icin-balli-turp-kuru-nasil-yapilir

SİYAH TURPUN FAYDALARI:
Siyah turp ilgi çekici bir şekilde sağlığa faydalı bir bitkidir. Özellikle içi bir miktar oyulduktan sonra içine bal yerleştirilip ve daha sonra kesilen parça adeta bir kapak gibi üzerine kapatılır. Bir gece boyunca bir bardağın üzerinde bekletilerek elde edilen su kullanılır. Öksürüğe karşı karşı tam bir şifa diyebileceğimiz bu karışım birçok uzman tarafından önerilmektedir.

İşte Siyah turp bal karışımının faydaları

-Diş etlerinin kanama­sını önler, iştah açar ve hazmıkolaylaştırır ve kan yapar.
-Akciğerleri kuv­vetlendirir, karaciğer hücrelerini uyarır, safra kesesinin boşalmasını sağlar.
-Romatizma ve damar sertliğine iyi gelir, kanı zehirlerden temizler.
-Özellikle içi bir miktar oyulduktan sonra içine bal yerleştirilip ve daha sonra kesilen parça adeta bir kapak gibi üzerine kapatılır. Bir gece boyunca bir bardağın üzerinde bekletilerek elde edilen su kullanılır. Öksürüğe karşı karşı tam bir şifa diyebileceğimiz bu karışım birçok uzman tarafından önerilmektedir.
-Safra kesesinde taş olanlar varsa kullanılmamalıdırlar. Mutfak robotuyla ezilen turp suyu, acı tadını kaybetmesi için bir müddet buzdolabında bekletilir ve daha sonra biraz balla karıştırılarak içilir. Her seferinde taze olarak kullanılmalıdır. Tuz ekilmemelidir.
-Boğaz hastalıklarına karşı şifalıdır, solunum yollarındaki yanmayı geçirir.
-Astımlıların solunumunu düzene sokar, tükürük ve mide salgısını artırır.
-Sindirimi hızlandırır ve mikrop öldürücü etkisi de vardır.

DİKKAT:
Safra kesesinde taş olanlar varsa kullanılmamalıdırlar. Mutfak robotuyla ezilen turp suyu, acı tadını kaybetmesi için bir müddet buzdolabında bekletilir ve daha sonra biraz balla karıştırılarak içilir. Her seferinde taze olarak kullanılmalıdır. Tuz ekilmemelidir.

Anahtar kelimeler: Siyah turp bal karışımının faydaları, siyah turp bal, siyah turp faydaları, siyah turp ne işe yarar, öksürük için siyah turp

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar