Doğal antibiyotik nasıl yapılır

Paylaş
 

Doğal antibiyotik nasıl yapılır? Doğal antibiyotik yapmak için ne gerekir? Doğal antibiyotik malzemeleri nelerdir? İşte sağlıklı ve tamamen evde yapabileceğiniz, hastalıklarınıza deva olacak doğal karışım. Bu karışımı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Özellikle soğuk algınlığı ve grip için birebirdir. Artık dolaplarınızdaki antibiyotik ilaçları çöpe atabilirsiniz.

Zencefil
Zencefilgiller familyasından bir metreye kadar boylanabilen, ince-uzun yapraklı, sarı-kırmızı renklerde çiçekler açan, kök yumruları baharat ve ilaç olarak kullanılan, çok yıllık bir bitkidir. Başta Çin olmak üzere, Hindistan, Endonezya, Vietnam, Japonya gibi tropik ya da yarı tropik iklimlerde yetişir. Dış görünüş olarak Yerelması ile aynıdır. Genelde kök yumruları Baharat olarak dünyanın birçok mutfağında kullanılır. Güney Çin’den gelen Zencefil, önce Hindistan’a; ardından Güneydoğu Asya’ya, Batı Afrika’ya ve Karayipler’e yayılmıştır. Zencefil bitkisinin şekilsiz, parçalar halinde bulunan soyulmuş ya da soyulmamış haldeki kurutulmuş kökleri ya da bunların öğütülmüş hali kullanılan kısımdır.

Doğal antibiyotik karışım malzemeleri:
-200 gr zencefil
-1 limon

Doğal antibiyotik karışım hazırlanışı:
Zencefilleri ve limonu iyice yıkadıktan sonra ince ince doğrayın. Malzemeleri yarım kiloluk kavanoza yerleştirdikten sonra Kavanozun üzerine aldığı kadar bal koyun. Bu karışımı 15 gün boyunca çalkalayın. 15 gün sonra 1 yemek kaşığı için. Bu karışım vücuttaki yorgunluğu alır, nezle ve gribe iyi gelir.

Zencefil antibiyotik özelliğiyle bilinir. Yiyeceklerden kaynaklanan bakteri enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Ülsere karşı etkili olduğu söylenir. Zencefilin içerisinde yer alan gingerol maddesi ağrı kesici, ateş düşürücü ve yatıştırıcı etkidedir. İnce ince doğranmış 1 tutam zencefil, limon sıkılmış ılık suda 20 dakika bekletilip günde 2-3 kez içildiğinde boğaz ağrıları ve öksürüğün geçmesine yardımcı olur.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar