Sağlıklı tavuğun yumurtası ne renk olur

Sağlıklı tavuğun yumurtası ne renk olur
Paylaş
 

Sağlıklı tavuğun yumurtası ne renk olur

Sağlıklı tavuğun yumurtası ne renk olur : Bazen sağlıklı yumurtayı sağlıksız olandan ayırmak çok zor olabilir. Bir çok kişi de sağlıklı yumurta yemenin ne kadar önemli olduğunun farkında değildir.

Sağlıklı yumurtalar doğada büyüyen ve serbest gezen tavukların yetiştirildiği çiftliklerden gelir, fabrika tavuklarından değil!

Sizce Hangisi Sağlıklı Bir Tavuğun Yumurtasıdır?

Yukarıdaki fotoğrafta 3 farklı yumurta sarısı bulunuyor. İlk yumurta sarısının rengi koyu turuncu, ikincinin rengi sarı, üçüncünün rengi açık turuncu.

Peki sizce hangisi sağlıklı bir tavuktan geliyor?

1. Turuncu renkte olan

Eğer turuncu renkte olan sağlıklı bir tavuktan geliyor diye düşündüyseniz haklısınız. Bu yumurta, doğal bir çiftlikte yetiştirilen, serbest gezen, gün ışığı gören tavuktan geliyor.

Böyle yerlerde tavuklar güneş görmeyen karanlık odalarda tutulmuyorlar. Genellikle doğadan besleniyorlar, çimlerdeki böcekleri yiyorlar. Bu da yumurtaların sarısının besin değeri açısından yüksek olmasının başlıca nedeni oluyor.

2. Sarı renkte olan

Bu yumurtaları genellikle marketlerden alıyorsunuz. Aslında yumurta fabrikadan geliyor. Yani daha net olmak gerekirse yumurtalar fabrikalarda korkunç şartlarda yetiştirilen tavuklardan geliyor.

Böyle yerlerde tavuklar sadece tahılla besleniyorlar, güneş ışığı görmüyorlar ve ortam çok pis oluyor. Daha da kötüsü bu tavuklar kuluçka makinasından çıkıyor. Hiç doğal olmayan bir ortam!

Yumurta kaynattığınız suyun faydası

Yumurta kaynattığınız suyun faydası : Türk milleti olarak yumurtayı çok sever ve kahvaltılarımızdan eksik etmeyiz. Haşlanmış yumurtanın sağlığımız için oldukça faydalı olduğunu zaten biliyoruz. Aynı şekilde yumurta kaynattığımız suyun faydalarını da okuyunca şaşıracaksınız. Yumurta kaynattığınız suyun ne kadar yararlı olduğunu biliyor muydunuz? DEVAMINI OKU

Yumurta Tazelik Testi

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar