Mide Ağrısını Durdurmak İçin Az bilinen 10 Yöntem

Mide Ağrısını Durdurmak İçin Az bilinen 10 Yöntem
Paylaş
 

Mide Ağrısını Durdurmak İçin Az bilinen 10 Yöntem: Bir süredir mide problemlerine mi sahipsiniz? Gastrit, asit reflü, laktoz intoleransı, stres, vb: karın ağrıları neden olabilir bu mide ağrılarının düzinelerce nedeni vardır . Bunların çoğu ciddi değildir ve hızlı bir şekilde geçer ama karnınızda küçük bir rahatsızlık duyduğunuzda doktorunuza gitmenizi yine de tavsiye ederiz.

1. Kırmızı biber

Acı biber yemek, karın problemleriniz için çeşitli şekillerde size yardımcı olabilir. Bu doğal bir anestetiktir ve ağrınızı ve rahatsızlığınızı azaltabilir. Ayrıca, kırmızı biber aslında asitliği azaltabilir, peptik ülsere karşı savaşabilir ve bazı bakteri türlerini öldürebilir. Aynı zamanda kırmızı biber yiyecekleri daha verimli bir şekilde sindirmeye yardımcı olur.

Tüketirken onu diğer yiyeceklerle birlikte tüketmeniz gerektiğini unutmayın.

2. Yoga

Birçok yoga pozu, fiziksel olarak sindirimde size yardımcı olabilir ve bağırsakların yutma hareketlerinde de yardımcıdır, bağırsaklarınız yoluyla gıdaların hareketini artırabilir. Ayrıca, Asabi Bağırsak Sendromu gibi mide rahatsızlıklarına neden olabilir stresi de azaltır . Örneğin, “Apanasana” ya da göğüs pozlarına sarılmış dizler sizi şişkinlik ve gaz ağrısından kurtarmanıza yardımcı olabilir. Ve bel kemiği büküm pozu, karnınızı rahatlatır ve yumuşatır.

3. Zencefil

Zencefilin mide sağlığımız üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır . Aspirin, ibuprofen veya diğer NSAID’ler gibi inflamasyonu azaltır. Daha iyi sindirime yardımcı olan kan dolaşımını teşvik eder. Daha fazla besin almamızı sağlayan sindirim sistemi boyunca yiyecek akışını sorunsuz bir şekilde sağlar.

Aynı zamanda zencefil, gazı önler ve bağırsak yolunun kaslarını rahatlatır, bu da bize mide ağrısından kurtulmamızı sağlar.

4. Hardal

Kulağa biraz inanılmaz gelse de, her gün yemeğinizle birlikte bir çorba kaşığı hardal yemek size oldukça iyi gelir, diyetinize gerçekten çok büyük bir katkı sağlayabilir. Hardalın içinde mide ağrılarını azaltabilen ve hatta iyileştirebilen bazı güçlü anti-enflamatuar ve antiasit etkileri vardır.

Mide bulantısı kusma nasıl geçer

5. Nane

Nane, bir mide için ilk savunma hattıdır. Nane özü, karınlarımızı yatıştırmaya yardımcı olan çok güçlü bir spazmdır. Nane sindirim sisteminin bize verebileceği neredeyse her şikayeti düzeltebilir: mide ekşimesi, hazımsızlık, kramp, mide bulantısı, gaz ve hatta irritabl bağırsak sendromu (IBS).

6. Pirinç

Patates, yulaf ve diğer nişastalı gıdalar ile birlikte, pirinç mideyi kaplamaya yardımcı olur, sindirimi kolaylaştırır ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir . Bu tür gıdalar midede uzun süre kalmaz ve asit geri akışını teşvik etmez.

7. Isı

Mide bölgenize uygulanan sıcak kompres, kaslarınızı gevşetebilir ve ağrı , gerginlik ve krampları hafifletebilir . Sıcak su, ısıtmalı elektrikli battaniyeyle doldurulmuş bir şişeyi veya hatta pirinçle dolu bir çorabın tadını çıkarabilirsiniz. Rahatlamak için birkaç dakika midenizin üzerine koyun.

8. Soda

Soda suda sodyum bikarbonat hazımsızlık üzerinde 2 şekilde çalışır. Mide ekşimesini tedavi etmenin bir yolu olan mide asidinin nötralize edilmesine yardımcı olur. Ve ikincisi, karbondioksit gazı, mide içindeki baskıyı ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilecek geğirmeyi teşvik eder.

9. Uçucu yağlar

Bu ilaç, mide ağrılarına neden olan pek çok sebebe iyi gelebilir: gaz, şişkinlik, ishal, kabızlık, irritabl bağırsak sendromu ve hatta adet krampları. Nane, zencefil, biber fesleğen, kekik, rezene, hindistancevizi, argan ve diğer yağlar, mide ağrınızı kolaylaştırabilir ve sindirimi artırabilir. Sadece göbeğinize (veya göbek deliğine) birkaç damla uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Uçucu yağlar aynı zamanda ruh halinizi de geliştirebilir.

10. Yanmış tost

Yanmış tost ekmeği, büyük bir gece geçirdikten sonra mide bulantısını kontrol etmenize ve mide ağrısını hafifletmenize yardımcı olabilir. Onun içindeki karbon , toksinleri emer ve bazı mikroorganizmaların bağırsaktan geçmesini önleyerek bir filtre gibi davranır.

Mide problemlerini hafifletmek için standart olmayan ev yapımı ilaçları biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar