Saç çıkartan bal tarçın ve hindistan cevizi tarifi

Saç çıkartan bal tarçın ve hindistan cevizi tarifi
Paylaş
 

Saç çıkartan bal tarçın ve hindistan cevizi tarifi

Saç çıkartan bal tarçın ve hindistan cevizi tarifi: Uzmanlara göre günde ortalama 50 ile 100 saç teli dökülmesi normal kabul edilir. Çünkü vücudumuzdaki tüm kıl ve tüyler gibi saçlarımızda yıl içinde zamanla dökülür ve yenisi çıkar. Asıl önemli olan bu dökülen saçların yerine yenisinin çıkmasıdır. Aksi durumda saçlarda seyrelme ve kellik durumu ortaya çıkar.

Saç dökülmesinin temel nedenleri: Saç dökülmesini özetle Kalıtsal olarak , Hormonal olarak, Tıbbi durumlar ve ilaçlar şeklinde 4 ana sebepte toplayabiliriz. Biz size hem erkekler hem de kadınlar için uygun saç dökülmesini azaltan ve saçların yeniden çıkmasını sağlayan doğal bir tarif vereceğiz.

Saç çıkartan bal tarçın ve hindistan cevizi tarifi için gerekli malzemeler: 5 Yemek kaşığı saf hindistan cevizi yağı, 1 çorba kaşığı organik bal, 2 çay kaşığı organik tarçın. Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz hemen yapılışına geçelim.

Saç çıkartan bal tarçın ve hindistan cevizi tarifi: Bir kaba hindistan cevizi yağını koyun ve ısıtın. Ardından bal ve tarçını ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Soğuması için bir köşede bekletin. Şimdi saçların seyrek olduğu yerlere yuvarlak hareketler ile masaj yapın. 15 dakika boyunca saçınızda bekletin karışımı. Daha sonra duş alın ve saçınızı her zaman kullandığınız şampuan ile yıkayın. Bu doğal karışım etkisini 2 günde gösterecek ve saç dökülmeniz azalacak. Yastıkta dökülmüş saç teli sayısının azaldığını göreceksiniz. 3 Ay boyunca bu tedaviyi devam ettirmenizde fayda var.  Bu haber https://www.bayanlarbilir.com sitesine özel olarak yazılmıştır. Lütfen paylaşarak daha fazla insana ulaştırın. Sağlıklı günler dileriz.

Alttaki görselde sizlere Evde saç çıkartan şampuan tarifi haberimiz verdik, okumak için görselin üzerine basmanız yeterli.

Evde saç çıkartan şampuan tarifi

Evde saç çıkartan şampuan tarifi

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar