Sabahları Kilo Vermenin 4 Yolu

Paylaş
 

Sabahları Kilo Vermenin 4 Yolu : Metabolizmamızın güne hızlı başlaması için erken uyanık egzersiz yapmamız önemli bir konudur.

Sabahları yapılan kahvaltı ise sakinlik sağlar ve gün içerisinde güçlü, enerjik olmamıza yardımcı olur. Kilo vermemiz sadece görüntü olarak farklılık değil, yaşam kalitemizin de artması demektir. Bu galerimizde de sizlere sabah alışkanlıklarınızı değiştirerek kilo vermenize yardımcı olacağız. Mutlaka denemelisiniz.

Güne Erken Uyanarak Başlayın

Sabahları erken kalkmak çok kolay değildir. Fakat erken kalkarak daha güzel kahvaltı yapabilir, daha iyi egzersizler yapabilir ve günü daha güzel bir şekilde geçirebiliriz. Kahvaltı yapmadan günü geçirmek kesinlikle tavsiye edilmeyen bir davranıştır. Erken kalkarak düzenli bir şekilde günü geçirmek, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Metabolizma Hızlandırıcı Çay

Evet, erken kalktık peki şimdi ne yapacağız? Şimdi kendimize metabolizmamızı hızlandıracak güzel bir içecek hazırlayacağız. Bunun için limonlu ılık su ya da zencefil çayını tercih edebilirsiniz.

Ballı, Acı Biberli Çay

Ballı, acı biberli yeşil çay kilo verme hızınıza yavaş yavaş ivme katar. Bir diğer yardımcı çay ise mavi olong çayıdır. Bu bitkiyi aktarlardan bulabilirsiniz. Haftada 3 kez içebilirsiniz. Antioksidan açısından zengindir.

Egzersiz Yapın

Erken kalktık, metabolizmamızı hızlandıracak çayımızı içtik. Şimdi vücudumuzu biraz hareketlendirelim. Sabahları 10 dakika koşalım. Eğer ki koşamıyorsanız 20 dakikalık hızlı tempoda yürüyüş yapın. Bu davranışı kendinize alışkanlık ediniz. Faydasını göreceğinize emin olabilirsiniz.

Kahvaltı

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Asla kahvaltı yapmadan günü geçirmeyin. Kahvaltı için 5 önerimiz var. Bol miktarda lif, vitamin ve kasları güçlendiren protein içeren
bu kahvaltı önerilerini uygulayabilirsiniz.
1. Öneri
Bir kap yeşil elmalı ve cevizli yulaf. Birkaç damla zeytinyağı ile haşlanmış yumurta.
2. Öneri
Tam tahıllı ekmeğe avokadolu ve hindi göğüslü sandviç. Bir bardak doğal taze sıkılmış portakal suyu.
3. Öneri
Yulaf suyu ile bir bardak kahve. Sarımsaklı omlet ve armut suyu.
4. Öneri
Kesilmiş erik ve ceviz ile yoğurt. Tam tahıllı, zeytinyağlı, sarımsaklı tost ekmeği. Kahve, kızılcık suyu veya nar suyu.
5. Öneri
Bir bardak doğal meyve suyu: 8 üzüm, 4 çilek, 1 erik. Tam tahıllı ekmeğe haşlanmış yumurtalı ve iki kiraz domatesli sandviç.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar