O yumurtalar meğerse

Paylaş
 

Herkes çocuklarına Kinder sürpriz yumurtadan almıştır. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde bunu yapamazsınız.Üstelik yasaklanmasının sebebi çikolatanın içindeki çocukların yutması muhtemel ufak oyuncaklar değil.

Yasaklanmasının tek nedeni içinde yenilemez madde bulunması ve Gıda ve İlaç İdaresi’nin bu konuda kararının bulunmasıdır.

Plastik kaplar gıda ile temas ettiğinde çok tehlikeli bir kanserojen olan BISFENOL-A (BPA) VE DİOKSİN maddesi ortama geçmektedir.Dioksinin kanser hastalığı yaptığı birçok bilimsel çalışma tarafından ortaya konulmuş ve Uluslar arası Kanser Araştırma Enstitüsü tarafından da açıklanmıştır.

Bisfenol-A ve Dioksinler vücuda girer ve vücutta yağ dokusunda depolanır ve uzun süre atılamayarak birikir.

KİNDER SÜRPRİZ YUMURTAYI AMERİKA ve KANADA YASAKLADI…!
 
Peki sizler ?
Amerika’nın ve Kanada’nın kendi çocuklarının sağlığı için yasaklamış olduğu kinder sürpriz yumurtayı hala nasıl çocuklarınıza yediriyorsunuz?
Bazı şeyler için ne zaman önlem almayı düşünüyorsunuz?Çocuklarınız yada siz sağlığınız kaybedincen mi?
Lütfen birilerinin çocuklarımızın sağlığı ile oynamalarına izin vermeyelim.Toplum olarak bazı şeyleri el birliğiyle halledebiliriz.

Bize düşen görev bu yazıyı sizlerle paylaşmak. Lütfen siz de duyarlı olun ve sevdikleriniz için bu gönderiyi

PAYLAŞIN..!

FAST FOOD BESLENMENİN ZARARLARI

“Sağlık olsun” sözü belki de günümüzün potansiyeli en büyük sözlerinden biri. Ama gelin görün ki fast food tarzı hızlı ve hazır yeme alışkanlıklarının, başta kalp, karaciğer veya kilo sorunları olmak üzere sağlığa kalıcı zarar verebilen birçok dezavantajları vardır. Doktorlar genellikle hastalarına ideal kilo ve enerji seviyesini korumak için fast-foodlardan kaçınmayı şiddetle tavsiye etmektedirler.

Fast food ürünlerin sık sık çeşitli sağlık sorunlarına neden olduğuna dair söylenti vardır. Yapay malzeme, şeker ya da yağ oranı yüksek olan fast food ürünler temel beslenme gereksinimlerinin yerini almamalıdır. Bu alışkanlıkların sürdürülmesi ise kalp hastalığı, diyabet ve kanser gibi sağlık sorunlara yol açabilir. Bu etkilerin farkında olmak – özellikle de kalp ve sindirim sorunlarınız varsa- onları diyetinize ekleyip eklemeyeceğinizin belirlenmesini sağlayacaktır.

FAST FOOD HAKKINDA GERÇEKLER

1. Daha Fazla Kalori

Yapılan araştırmalar, atıştırmalıkların normal günlük kaloriye ek olarak 300 kalori kattığını göstermektedir. Bu atıştırma kültürüne en büyük katkıyı tek başına Amerika Birleşik Devletleri’nde abur cubur tüketiminin yüzde 43’ ünü sağlayan McDonalds vardır. Benzer şekilde ülkemizde de çok sayıda beslenme merkezleri yer almaktadır.

2. Katkı Maddeleri

Fast food içerisinde kullanılan ekstra şeker ve gıda boyası özellikle genç izleyicilere ürünü çekici, cazip ve damak tadına hitap edici göstermek için kullanılmaktadır. Pek çok kişi bu katkı maddeleri nedeni ile obezitenin dünya çapında genişlediğine inanmaktadır.

3. Obezitenin Artması

Son yirmi yılda, obez çocukların sayısı ikiye katlandı ve obez gençlerin sayısı ise üç kat arttı. Gerek okul kantinlerine gerekse de doğal gıdalardan uzaklaşılmasına bu duruma davetiye çıkarmaktadır.

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar