Koltukaltı kararmasına doğal çözüm

Paylaş
 

Vücudumuzda en çok sürtünmenin olduğu koltuk altı bölgelerimizdeki kararmalar, siyahlanmalar, derimiz tarafından normal karşılanmaz.  Peki çaresi nedir?

Koltukaltı kararmasına doğal çözüm olarak ne yapabiliriz ?

Koltukaltı kararmasına doğal çözüm

Koltukaltı kararmasına doğal çözüm

Koltukaltı kararmasının nedenleri?

Koltukaltı kararmasının temel sebeplerinin başında yanlış tıraş etmek, kullandığınız saç çıkarıcı kremler, aşırı terleme, koltukaltlarının yetersiz havalandırılması, ölü deri ve hücrelerin birikmesi ve alkol bazlı olan deodorantlar (kullandığınız deodorantlardaki tehlike haberi için tıklayın) gelmektedir.

Başlıca Koltukaltı kararmasına doğal çözüm leri sıralarsak eğer:

1- Patates

Hafif asidik özelliğe sahip patates çok etkili doğal koltukaltı ağartma özelliğine sahiptir.

Sadece günde iki kere koltukaltı üzerine ince bir patates dilimi koymak ve hafifçe ovalamak sizi bu dertten kurtaracaktır.

Unutmayın bu işlemden sonra 15- 20 dakika kurumasını bekleyin. daha sonra ılık su ile yıkayın.

2-Salatalık

Salatalık da renksiz sıvısı ile cilt rengini açmaya yardımcı olan özelliğe sahiptir. Basitçe ince bir salatalık dilimini koltukaltınıza koyun ve ovalayın. 30 dakika bekledikten ılık su ile yıkayın. Sonuçtan memnun olana kadar bu işleme günde bir iki defa yaparak devam edebilirsiniz.

3-Limon

Limon doğal bir ağartıcı beyazlatıcı özelliği olan güçlü bir antibakteriyel ve antiseptik bileşime sahiptir. Dolayısıyla limon koltukaltında kararmış bölgeleriniz ve vücudunuzda diğer kararmış yerleriniz için kullanılabilir. Yapılışı oldukça basittir. Limonu sıkın  ve pamuk yardımıile kararmış bölgelerinizi silin. 10 dakika bekledikten sonra iyice yıkayın ve üzerine nemlendirici uygulayın.

4-Karbonat

Karbonat kullanarak koltukaltı kararmasını yok etmek diğer maddelere göre biraz daha zahmetli bir yöntemdir. Un su ve karbonatı karıştırın hamur haline gelince biraz daha karbonat serpin ve koltuk altınızda gezdirin, Karbonatın iyice temas ettiğinden emin olduktan sonra 10 dakika bekleyin ve yıkayın. Bu işlemi 1 hafta boyunca tekrar edin.

5-Portakal Kabuğu

Portakal kabuklarını parça parça doğrayın ve güneşte bekletin. İyice güneşte kaldıktan sonra kuruduğundan emin olunca toz haline gelinceye kadar öğütün.un ve sudan oluşan hamurasüt ve gül yaprakları ile 2 çay kaşığı toz halindeki portakal atın. Bunu koltukaltına 10 – 15 dakika tutun. Soğuk su ile yıkayın. Bu işlemi haftada iki yada üç kez tekrarlayın.

Bu habere ulaşmak için şu kelimeler aratıldı: Koltukaltı kararmasına doğal çözüm, koltukaltı kararmasına doğal çözüm, koltukaltı kararması, koltukaltı siyahlığı için ne yapmalı, doğal koltukaltı beyazlatıcısı, koltukaltı beyazlatmak, koltukaltı neden kararır, koltukaltı nasıl beyazlar

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar