Kanserin düşmanı tarçın elması Graviola faydası nedir

Kanserin düşmanı tarçın elması Graviola faydası nedir
Paylaş
 

Kanserin düşmanı tarçın elması Graviola faydası nedir

Kanserin düşmanı tarçın elması Graviola faydası nedir: Ülkemizde tarçın elması olarak bilinen asıl adı graviola olan bu bitki bilinen en etkili anti-kanserlerden birisidir. Bu yazımızda kansere karşı kullanıldığında inanılmaz etkiler gösteren Graviola yani tarçın elmasının faydalarını ve kullanım şeklini anlatacağız.

1976 yılında ABD’nin Ulusal Kanser Enstitüsü  uzmanları Graviola- Tarçın elması ile kanser tedavisi üzerine araştırma yapmış ve sonuçlar karşısından şok olmuşlardır. Tarçın elması Graviola  sapları ve yaprakları kanserle mücadele edebilen bileşiklere sahip olduğu anlaşılınca uzmanlar hangi kanser türlerinde daha etkili sonuçlar aldıklarını araştırdılar.  Pankreas kanseri, akciğer kanseri, prostat kanserine karşı oldukça etkili olan bu bitki kemoterapinin yan etkilerini de azaltıcı özelliklere sahip.

Kemoterapi, hasta hücrelerle normal hücreleri birbirinden ayıramadığından, kanser hücrelerine olduğu kadar sağlıklı hücrelere de saldırırken, graviola sağlıklı hücrelere dokunmaz, büyük bir güçle kanserli hücreleri yakalar, 48 saat gibi kısa bir sürede büyümelerini yavaşlatır ve durdurur. 

Bu doğal kemoterapötik kimyasal içeriği, yani asetogenin sayesinde, yapraklarında adriamisinden (yapay kaynaklı toksik madde) 10000 kat daha güçlü kanserle savaşma yeteneği barındırır.  Doğal kemotaksi, bazı kimyasal maddeleri içeren hücrelere (kanserli ve kötü huylu hücreler) saldırırken sağlıklı hücrelerin rahat bırakıldığı bir işlemdir, halbuki yapay kemoterapiler serbest atış yaparlar, yani hem kanserli hem sağlıklı hücreleri yok ederek vücuda zarar verirler. Faydaları ve özeillklerinden bahsettikten sonra hemen kanserin düşmanı tarçın elması yani Graviola‘nın hazırlanışına ve kullanım şekline geçelim.

Gerekli malzemeler: 1 litre su ve 15 adet tarçın elması yani graviola yaprağı.

Hazırlanışı: Suyu tencerede kaynatın. 15 adet yaprağı saplarıyla beraber ufak ufak doğrayın ve kaynayan suyun içine atın. 30 dakika kadar kaynatın (ıhlamur yapar gibi) Suyun yarıya indiğini görünce ocağın altını kapatın ve bir süzgeç ile süzün. sadece suyu kalsın, yaprakları ayırın.karışımımız hazır.

Tüketimi: Günde 3 kere sabah, öğle, akşam olmak üzere 1 fincan için. Bu çayı içtikten 30 dakika boyunca bir şey yiyip içmeyin. Hamilelerde, parkinson hastalarında ve epilepsi hastalarında kullanılması önerilmez. Ve yine unutmayın ki bu tedavi bitkisel bir tedavidir. Kullanmaya başlamadan önce doktorunuza sormayı ihmal etmeyin.

Karahindiba çayı kanser hücrelerini yok ediyor

Bu haberimizi okuyanlar en çok  “Kanser ve şeker hastalığının düşmanı ısırgan otu çayı” haberimizi de okudular. Sizin de ilginizi çekebilir.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar