Et yemeklerini portakal suyuyla tüketin

Paylaş
 

Uzmanlar; ette bulunan vitamin ve minerallerin, C vitamini ile birlikte tüketilmesi halinde vücut tarafından daha çok kullanıldığını hatırlatarak, etin yanında bir bardak portakal suyunun ihmal edilmemesini söyledi.

resized_f3cba-e5b12848portakalsu

Et yemeklerini portakal suyuyla tüketin

Etlerin özellikle iyi kaliteli protein kaynağı olduğunu belirten uzmanlar, demir, B12 vitamini ve çinko içerdiği için insan beslenmesinde önemli yer tuttuğunu söylüyor. Kırmızı et, portakal suyu gibi C vitamini yönünden zengin içecekler ile birlikte tüketildiğinde ette bulunan faydalı besin öğelerinin vücutta kullanımı artıyor. Bu nedenle uzmanlar, et tüketirken yanında bir bardak portakal suyu içilmesinin önemine dikkat çekti.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, “C vitamini et grubunda yer alan demirin, A ve B vitaminlerinin vücutta daha elverişli olarak kullanılmalarında gerekli olan önemli bir vitamindir. Ette yoğun olarak bulunan amino asitlerden tirozin ve triptofanın metabolizması için de C vitamini gereklidir” dedi.

İnanç, etin içerdiği besin öğelerinin vücutta kullanımının daha iyi olabilmesi için aynı öğünde diğer besinlerle birlikte alınması gerektiğini söylerken, et tüketilirken yanında C vitamini içeren portakal suyunun içilmesine dikkat çekti.

Kırmızı et hiç kulanmadan köfte yapılır mı ? 

Bunu bir et uzmanı Cüneyt Asan söylüyor. Asan, vatandaşları uyardı. “Köfte, salam, ,sosis gibi imalat yapılan malzemelerin içine daha çok katkı maddeleri, kimyevi maddeler ya da et değeri olmayan, (protein değeri olmayan) malzemeler konarak üretilebildiği için aslında dikkat edilmesi gereken en önemli kısım burasıdır.” diyor.
Ünlü et uzmanı hiç kırmızı et kullanmadan nasıl köfte yapılabileceğini de anlattı…
Karmin denilen gıda boyası ile, hiç kırmızı et kullanmadan yağ, tavuk, yürek, ekmek kullanarak köfte yaptı. Asan’a göre, hazırlanan bu hileli kırmızı etsiz kıymayı, asla ayırt edemezsiniz, afiyetle yersiniz.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN ==>>https://www.bayanlarbilir.com/kirmizi-et-hic-kulanmadan-kofte-yapilir-mi-2024

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar