Doğum sancısı tutan kadın kocasının yardımıyla salonda doğum yaptı

Paylaş
 

Doğum sancısı tutan kadın kocasının yardımıyla salonda doğum yaptı

Gece yarısı aniden doğum sancıları tutunca eşine salonun ortasında doğum yaptıran adam, ebelik yaptığı görüntüleri saniye saniye kaydetti.

İngiltere’nin Leicester şehrinde geçtiğimiz pazar günü 03.30’da doğum sancısı başlayan Holly Dawson (24) oldukça şanslıydı. Holly’nin eşi Martin Boyce (34) Holly’nin sancısının artması üzerine hemen kamerayı ayarladı, kolları sıvadı ve ebe gelmeden önce eşini doğuma hazırlamaya başladı.

“ÇOK HAZIRLIKSIZ YAKALANDIK”

Dailymail’in haberine göre; eşi için adeta bir ebe olan Martin, kamerayı önceden doğum için hazırladıklarını ama bebeği kendisi doğurtmak zorunda olduğunu bilmiyordu. Çift bu duruma sabahın çok erken saatlerinde çok hazırlıksız yakalandı. Martin, “Pazar günü Holly beni 03.30’da beni uyandırdı ve panik içerisinde bebek geliyor” dedi. Durumu hastaneye gidemeyecek kadar kötü olan genç kadın, bebeğini evde doğurmak zorunda kaldı. Ebeyi aradıklarında henüz yolda olduklarını söylediler, bu yüzden Holly ebelerle telefonla iletişim kurmak zorundaydı.

BEBEĞİN KAFASI GÖRÜNMEYE BAŞLAYINCA…

Doğumun başladığını ve bebeğin kafasını gördüğünü söyleyen baba Martin, “Rolümün sadece Holly’nin elini tutmak olduğunu düşünüyordum ama düşündüğüm gibi olmadı. O anda beynimde bir şeyler değişti ve içgüdü devreye girdi” dedi. Çift bu işlemin çok uzun süreceğini düşünüyordu ama bebeği oturma odasında doğurtan baba Martin, tam 40 dakika sonra bebeği annesinin kucağına vermeyi başardı.

“10 SANİYE KADAR HİÇ SES ÇIKMADI”

Martin: ”10 saniye kadar hiç ses çıkarmadı sonra cilt teması için onu annesinin göğsünün üzerine koyduk bunun akabinde bebeğimiz küçük bir çığlık attı ve nihayet rahatça bir nefes alabildik. Her şey bittikten sonra kamerayı kurduğumu hatırladım ama şükürler olsun ki kamera her şeyi yakalamış, başarmıştım.”

İŞTE O ANLAR:

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar