Burun tıkanıklığına doğal çözümler

Paylaş
 

Burun tıkanıklığına doğal çözümler! Burun tıkanıklığı hemen hemen herkesin sevmediği bir konudur. Sosyal hayatı da olumsuz etkiler. Özellikle konuşma esnasında çok rahatsız edici bir durumdur. Bu durumdan her insan doğal olarak bir an önce kurtulmak ister. Uzun süreli tıkanıklar ise tam bir baş belası elinizde mendil olmadan dolaşamazsınız bile. Neyse ki tıkalı olan burnunuzu açmak artık çok sorun değil.Burun tıkanıklığına doğal çözümler ile kurtulabilirsiniz.

İşte Burun tıkanıklığına doğal çözümler!
KARABİBER:
Burun tıkanıklığını gideren diğer bir bitki ise karabiberdir. Bir miktar çörek otu yağına karıştırarak burnunuzun altına uygulayın.

SICAK SU: Su genel anlamda burun açıcı olarak kullanılmaktadır. Ilık su ile burnunuzu temizlemeniz daha kolay olacaktır. Burnun tıkanmasına neden olan mukozaların yumuşatarak sökülmesini sağlar.

LAVANTA ÇİÇEĞİ:
Tıpkı tuzlu su tedavisinin mantığında ortaya çıkmış olan lavanta çiçeği tedavisi, bir bardak suyun kaynatılması ve içerisine lavanta yapraklarının atılması ile meydana gelmektedir. Çiçeklerin bir süre bekletildikten sonra süzülerek atıldığı ve gün içerisinde buruna çekildiği bu yöntem, tıkanıklığı açmak da işe yarıyor.

TUZLU SU:
Tuzlu su hemen herkes tarafından bilinen ve her tıkanıklıkta başvurulan ilk tedavi yöntemlerinden biridir. Suyun miktarına göre suya tuzun eklenmesi ve günün her saatinde kullanılması ile kişilerin yaşadığı tıkanıklık sorununu ortadan kaldırmakta etkisi büyüktür.

PAPATYA:
Bir miktar papatyayı su içerisinde kaynatın. Kaynattıktan sonra yanma tehlikesi arz etmeyecek bir kaba boşaltın. Kafanızın üzerine bir havlu ya da tülbent örtün ve papatya buharını içinize çekin. Kısa sürede burnunuz açılacaktır.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar