Bu ürünü alanlar dikkat!

Paylaş
 
Bu ürünü alanlar dikkat! : Aykim firmasından “Tex” isimli ürünlerinden biri için “Aşırı kimsayal tespit ettik. Kullanmayın” uyarısı geldi.

Aykim Temizlik Maddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi 27 Mart 2015 tarihinde ürettikleri “Tex çamaşır suyu katkılı krem yeni formül mutfak ve banyo temizleyicisi” için vatandaşları uyardı. Söz konusu üründe limitlerin üzerinde kimyasal madde tespit edildiğini belirten firma bu üründen satın alanları uyardı.

VATANDAŞLAR UYARILDI

Şirketten yapılan açıklamada “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, yukarıdaki resimde görülen Tex Çamaşır Suyu Katkılı Krem Yeni Formül Mutfak ve Banyo Temizleyici 1507066 seri numaralı 27.03.2015 tarihinde üretilen ürünün “Bazı Tüketici Ürünlerinin Tehlikeli Kimyasal Madde İçeriğine Yönelik Piyasa Gözetimi ve Denetimine İlişkin Tebliğ”de izin verilen limitlerin üzerinde tehlikeli kimyasal madde içerdiği tespit edilmiştir.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünlerin piyasaya arzı yasaklanmış olup, piyasada bulunan ürünlerin toplatılıp bertarafına karar verilmiştir.
Yukarıda bilgileri yer alan ürünü satın almış müşterilerimizin bu ürünlerin kullanımına son vermesi ve aşağıda yer alan iletişim bilgileri vasıtasıyla firmamızla irtibata geçerek bedeli karşılığında iade etmelerini kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.

tex

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar