Bebeklerde gaz sorununa iyi gelen öneriler

Paylaş
 

Bebeklerde gaz sorununa iyi gelen öneriler! Bebeklerin en çok sıkıntı çektiği konulardan bir tanesi de gaz çıkarma sorunu. Bu sorunu çözmeniz için size bazı tavsiyelerde bulunacağız. Bu tavsiyeler sayesinde bebeğinizin gaz sorununu çabucak çözebileceksiniz.

Bebeklerde-gaz-sorununa-iyi-gelen-öneriler

İşte Bebeklerde gaz sorununa iyi gelen öneriler:

Göbek masajı:
Bebeğinizi sırt üstü yatırın ve zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı ile göbeğine ve kasık bölgesine hafif hareketlerle masaj yapın.

Prebiotikler:
Prebiotik desteği gaz sorunu için birebirdir. Çocuğunuza prebiotikten zengin yoğurt vererek ya da doktora danışarak çocuğunuza prebiotik desteği sağlayabilirsiniz.

Sıvı alımını arttırın:
Gaz sancısının nedenleri arasında düşük sıvı alımı bulunur. Bebeğinizin düzenli sıvı tüketmesine dikkat edin.

Ilık banyo:
Gaz sorunu olan bebeğe ılık bir duş aldırmak sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.

Hafif egzersizler:
Eğer bebeğiniz yürüyorsa yemekten sonra ufak bir yürüyüşe çıkarabilirsiniz. Eğer henüz yürümeye başlamadıysa bebeğinizi sırt üstü yatırın ve bacaklarını hafif hareketlerle bisiklet sürüyormuşçasına hareket ettirin.

Rezene tohumu:
Rezene tohumu bebeklerdeki sancı için idealdir. Doktor kontrolünde çocuğunuzun diyetine eklemek gaz sancısını gidermeye yardımcı olacaktır. Eğer bebeğinizi emziriyorsanız kaynatıp içmeniz de yardımcı olacaktır.

Anahtar kelimeler: Bebeklerde gaz sorununa iyi gelen öneriler, anne, bebek, bebeklerde gaz, gaz sancısı, bebek gaz sancısı, bebekte gaz, bebek gaz çıkarma, yeni doğan bebek, gaz çıkarma, bebek gaz giderici, gaz giderici, bebeklerde gaz sancısı

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar