Avokado çekirdeğinin kemik ve eklem ağrısına faydası nedir

Avokado çekirdeğinin kemik ve eklem ağrısına faydası nedir
Paylaş
 

Avokado çekirdeğinin kemik ve eklem ağrısına faydası nedir

Avokado çekirdeğinin kemik ve eklem ağrısına faydası nedir: 4 mevsimi yaşayabildiğimiz ülkemizde yaz meyvelerinin hemen hepsi yetişiyor ve artık Avokado da raflarda yerini almaya başladı. Eskiden yüksek fiyatlarla satılan avokado faydaları öğrenildikçe daha fazla talep görmeye başladı. Bu talep de çiftçilerimizi avokado yetiştirmeye itti. Sonuç olarak artık avokado ülkemizde lüks bir meyve olmaktan çıktı.

Şimdi size avokado çekirdeğinin faydasından bahsedeceğiz ve avokado çekirdeğinin kemik ve eklem ağrısına faydasını anlatacağız. Tabi avokado çekirdeği ile yapılan doğal tarifimiz de oalcak. Hemen avokadonun faydalarını kısaca özetleyelim.

Avokado çekirdeğinin faydası nedir

Kolesterolü düşürür. Kan şekerini ve kan dolaşımını düzenler.Dişler, kemikler, tırnaklar ve saçları güçlendirir.Adet döneminizi dengeler. Cildi yeniler ve onarır, kolajen üretimini arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kan basıncını dengeler.Genel ağrıları azaltır. Tümörlerinin ortaya çıkışını önler. Bağırsak iltihabı giderir. Stresi ve yorgunluğu azaltır. Prostatın iltihaplanmasını azaltır. Kilo vermeye yardımcı olur ve mide ekşimesini hafifletir. Şimdi de en önemli faydasına gelelim.

Avokado çekirdeğinin kemik ve eklem ağrısına faydası

Eklem ve kemik ağrılarınız için bu tarifi uygulayın: Çekirdekleri ezip alkolle karıştırın ve karışımı en az bir hafta bekletin. Daha sonra bu alkolü, eklem ve kas ağrıları gibi ağrılarda masaj ve ovma için kullanın. Migren ağrılarında ise, şakaklarınıza ve boynunuza nazikçe masaj yapın.

Diz eklem ağrısına ne iyi gelir

Avokadonun Diğer kullanım alanları

Çekirdeğin tozuyla, lekelere ve çıbanlara uygulamak üzere bir krem hazırlayabilirsiniz, böylece daha çabuk kurumalarını sağlamış olursunuz. Krem haline getirmek için, tozu çok az miktarda sıcak su ile karıştırın. Bu kremi cildinize iki kat sürün ve 5-10 dakika kuruyana kadar bekleyin. İyileşene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Toz çekirdeği, cildinizi ölü derilerden arındırmak ve cilt tonunu ayarlamak için de kullanabilirsiniz.

Parlak saçlara sahip olmak ve kepeklerden kurtulmak için: çekirdeği rendeleyin ancak kavurmayın, çiğ kalsın. Hint yağı ile karıştırıp bir gün bekletin. Daha sonra karışımı kafa derinize sürüp ovun. Başınızı bir havluyla veya streç filmle sarıp bir saat bekletin ve iyice durulayın. Bu uygulamayı çok yağlı saçlar için önermiyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar