Ev yapımı yüz temizleyici maskeler

Paylaş
 

Kozmetik ürünlere para vermekten sıkıldınız mı? O zaman size müjdeli haberi verelim. Ev yapımı yüz temizleyici maskeler ile artık bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu maskeler sayesinde yüz temizliğinizi yapabilirsiniz.

Ev-yapımı-yüz-temizleyici-maskeler

Ev yapımı yüz temizleyici maskeler ile günlük bakımınızı çok rahat ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İçeriğini bilmediğiniz ve kimyasallarla dolu olan kremleri kullanmaktansa, bizzat kendinizin hazırladığı ve tamamen doğal olan yüz temizleyici maskeler sayesinde yüz bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İşte Ev yapımı yüz temizleyici maskeler

1-Evde yapacağınız yüz temizleyici maske, Rezene ve kekikli temizleyici
2 dal taze kekik
2 çay kaşığı rezene tohumu
Yarım bardak su
Yarım limon

Hazırlanışı:
– Küçük kekik yapraklarını dallarından ayırın. Suyu kaynatın. Kekik ve rezeneyi ekleyin. Sıcak karışımın içine sıktığınız limon suyunu ekleyin 20 dakika demlenmeye bırakın. Süzgeçten geçirin, temiz bir cam şişe ya da kavanoza boşaltın. Kullanana kadar buzdolabında muhafaza edin.

2-Kivili yüz temizleyici maske sütü
1 tane soyulmuş kivi
2 yemek kaşığı sade yoğurt
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı badem, ince çekilmiş

Hazırlanışı:
– Kiviyi mutfak robotuna koyun ve püre haline getirin. Yoğurt, badem yağı, bal ve bademi ekleyin. Yoğun ve macun gibi bir kıvama gelecek. Diğer yüz temizleyicileri gibi kullanın. Bol ılık suyla durulayın.

3-Sarı papatya yüz temizleyici maske sütü (Kuru ve hassas ciltler için)
1/4 bardak kaymak
1/4 bardak süt
2 yemek kaşığı sarı papatya çiçekleri (taze ya da kuru)

Hazırlanışı:
– Bütün malzemeleri 30 dakika boyunca benmari usulü pişirin. Sütün kaynamasına izin vermeyin. Ocağı kapatın ve 2 saat oturmasını bekleyip, şişeye boşaltın. Buzdolabında bekletin. 2 hafta buzdolabında bekleyebilir.

4- Yüz temizleyici maske olarak Ayran ve rezeneli temizleme sütünü kullanabilirsiniz. (Yağlı ciltler için)
1/2 bardak ayran
2 yemek kaşığı rezene tohumu

Hazırlanışı:
– Ayran ve rezeneyi benmari usulüyle 30 dakika pişirin. Ateşten alıp karışımı 2 saat dinlenmeye bırakın. Süzgeçten geçirin, soğutun, şişeye boşaltın. Buzdolabında 2 hafta saklayabilirsiniz.,

Anahtar kelimeler: Ev yapımı yüz temizleyici maskeler, yüz temizleyici maske, temizleyici yüz maskesi, kozmetik ürünler, kozmetik malzemeler, güzellik ürünleri, yüz temizlik malzemeleri

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar