Adet sancılarına son veren doğal formül

Paylaş
 

Adet sancılarına son veren doğal formül ile sancılarınızın önüne geçebilirsiniz. En zor döneminizde size yardımcı olacak bu doğal formül, bundan sonra sıkı dostunuz olacak…

adet-agrisini-azaltan-oneriler

Adet sancılarına son veren doğal formül

Kadınlar adet dönemlerinde salgıladıkları hormonlardan dolayı duygularını çok yoğun yaşarlar. Bu dönemde kadınlar iki katı daha hassas ve kırılgan olurlar. Daha duygusal ya da daha sinirli olabilirler. Bu kişiliklere göre değişir. Bu durum çalışan kadınlar için daha zor olur. Çalışma esnasında istemeden yakın arkadaş çevresini kıra bilir ve işinde yanlışlıklar yapabilir. Bazı kadınlar da ise tembellikten yataktan çıkmak istemeyebilirler. Çoğu kadın için de oldukça sancılı geçer bu dönem. Özellikle sancıların çoğaldığı zaman hayat daha fazla katlanılmaz hale gelir…

Bitki Bilim ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın adet sancısına karşı doğal bir formül olduğunu açıkladı. Rahatlıkla evde hazırlayabileceğiniz, en sancılı döneminiz de birebir etkili olacak doğal bir karışım.

İşte Adet sancılarına son veren doğal formül

1 çorba kaşığı dağ kekiğini 1 kahve fincanı suyun içinde kaynatın.

İyice demlendikten sonra da için.

Bu formül âdet sancısına karşı birebirdir.

Bu formül dışında adet sancısına iyi gelen şeyler:

Ayaklarınızı üşütmemeye özen göstermeli ve bir süre kafeinden uzak durmalısınız. İmkânınız varsa açık havada yürüyüş yapmak da rahatlayıp kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Kekik Çayı Faydaları

•Antioksidan, antikanserojen, antidiyabetik ve antikolestremik etkinliği vardır.

•Kekiğin güçlendirici, iltihap giderici, ağrı dindirici, balgam söktürücü, bağışıklığı destekleyici ve mikroorganizmaları öldürücü etkisi bulunur.

•Kekik çayının sindirim sistemine olumlu etkileri vardır. Sindirimi kolaylaştırır, mide sorunlarına iyi gelir, iştah açar. Adet kanamalarını dengeler ve kramplı adet ağrılarında rahatlatıcı etki sağlar.

•Öksürük ve üst solunum yolları iltihabında çay ve gargara olarak kullanılır.

•Almanya Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E komisyonu kekikotunun balgamlı öksürük ve boğmaca gibi durumlarda kullanımına onay vermiştir.

Etiketler: Adet sancılarına son veren doğal formül, adet dönemi, sancılar, doğal karışım, tedavi, kadınların özel hali, kekik çayının faydaları, adet sancısı dağ kekiği, kekik çayı neye iyi gelir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar