Zerdeçal suyu faydası nedir

Paylaş
 

Zerdeçal suyu faydası nedir

Zerdeçalın aktif bileşeni kürkümin‘in (zerdeçal sarısı) sayısız faydası var ve bunu sayısı 7.000’in üzerindeki bilimsel makale de destekliyor.

*** İşte İngiltere’nin Bristol şehrinden bir kadının müthiş hikayesi. 12 ay boyunca zerdeçal suyu içen kadın bunun inanılmaz sağlık faydalarını gördü.

Zerdeçalın pH seviyesi mükemmel, bu yüzden zerdeçal 12 ay boyunca her sabah zerdeçal suyu içen kadının vücudunu alkalize etti, sindirimini iyileştirdi ve asıl önemlisi eklem yangısı semptomlarını yok etti.

Zerdeçal Suyunun Yapılışı

Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal ile birlikte bir tutam karabiber ekleyin. Karışımı hemen için.

Kalp sağlığını destekler: Ana bileşeni kürkümin, kan damarlarındaki plakları yok eder ve kan pıhtısı oluşumunu engeller. 2011 yılında yapılan bir araştırmada, 3 hafta boyunca tüketilen zerdeçalın, erkek farelerde kalp sağlığını düzelttiği görülmüştür.

Vücudu alkalileştirir: Zerdeçal, yüksek derecede alkalidir ve kanser, yalnızca asidik ortamlarda gelişir.

Beyni korur: Bilim insanlarına göre, büyüme hormonunun düşük seviyede olması (BDNF), Alzheimer hastalığı ve bunama ile ilişkili. Dahası, kürküminin bu hormonun seviyesini kontrol ettiğine ve dolayısıyla yaşa bağlı beyin hastalıklarını engellediğine dair kanıtlar var.

İltihaplanmaya karşı savaşır: Sayısız hastalığın ana sebebi, iltihaplanmadır. Kürküminin anti-inflamatuar özellikleri vardır ve dolayısıyla iltihaplara karşı etkili bir şekilde savaşarak organizmayı korur. Devamını okuyun

Karaciğeri korur: Zerdeçal, safra kesesinin fonksiyonlarını iyileştirir, karaciğeri toksinlerin tehlikeli sonuçlarından korur ve hasarlı karaciğer hücrelerini etkili bir şekilde yeniler.

Yaşlanmayı yavaşlatır, uzun ömrü destekler: Kürkümin, serbest radikalleri başarılı bir şekilde yok eder ve iltihaplanmayı önler; dolayısıyla yaşlanma sürecini de yavaşlatır.

Zerdeçal İle Akciğer Kanserini Yendi! Kanseri Zerdeçal İle Yenen Türk Doktor!

 Bir kez paylaş herkes faydalansın..

Hem doğal hem de öksürük şurubundan daha etkili karışım tarifi için tıklayın

Sütlü Zerdeçal neye iyi gelir : Mucize içecek “sütlü zerdeçal” ile sağlık kaynağı bir içecek hazırlamanız mümkün.Devamı için tıklayın

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar