Soğanın vücuda 5 büyük faydası

Lütfen bu bilgiyi daha fazla insana ulaşması için paylaşmayı ihmal etmeyin
Paylaş
 

Soğanın vücuda 5 büyük faydası : Soğanın vücuda çok faydalı olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir fakat bu yazıda sayacağımız Soğanın vücuda 5 büyük faydası sizin soğana olan ön yargılarınızı yıkacaktır.

Organik olarak yetişmiş soğanı sofranızdan ayırmamanız gerekmektedir, uzmanlara göre sadece soğanın tedavi edebildiği hastalıklar vardır. İşte soğanın 5 önemli faydası.

1- Soğan Ateş düşür

Çorabın içine ince dilimlenmiş soğan koyarak vücudun sıcaklığını düşürebilirsiniz. Yakın tarihe kadar yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğal bir ateş düşürücü özelliğine sahiptir.

2- Soğan detoks özelliğine sahiptir

Vücuttaki fazla sıvıyı soğan tüketerek atabilirsiniz. Çiğ soğanı yemeklerde salatalarda tüketerek doğal bir detoks diyeti yapmış olursunuz.

3- Soğan Yanıkları iyileştirir

Yemek yapanların her ne kadar dikkat ederse etsin malesef mutfak kazası yaşamaması mümkün değildir. Yanıklara karşı pratik ve etkili bir çözüm yarım soğanı yanıkların üzerine koymaktır. Eliniz yandığında soğanı ortadan ikiye kesin ve elinizin üzerine bastırın. Acısını kısa sürede dindirecektir.

4- Soğan tıkalı burnu açar

Nezle olduğunuzda ya da gribal bir enfeksiyon yaşadığınız zamanlarda soğanı ezerek bir bezin içine koyun ve burnunuza tutarak içinize çekin havayı. Tıkalı burnunuzun açıldığını göreceksiniz.

5- Soğan arı ve böcek sokmalarına karşı etkilidir

Eğer alerjik iseniz arı sokması ölümcül sonuçlar doğurabilir. Hemen arının iğnesini vücudunuzdan çıkartın ve soğanı o bölgeye sürün. Zehrin etkisini ortadan kaldıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar