Buz limon ve buharla doğal sivilce tadavisi

Paylaş
 

Başarısı kanıtlanmış bir yöntem olan Buz limon ve buharla doğal sivilce tadavisi nasıl yapılır : Sivilceler birçok insanı etkileyen bir cilt rahatsızlığıdır. Siviliceler cilt iltihabı olarak adlandırılmaktadır ve yağ bezlerinin bakteriler ile enfekte edilmesi sonucunda oluşmaktadır.

Bunun sonucunda bu yağ bezleri şişer ve içleri irin ile dolar. Yağ bezleri tarafından salgılanan aşırı sebum salgısı bu sorunun arkasındaki en önemli nedenlerdendir.

Buz ile sivilce tedavisi nasıl yapılır

Buz hızlı bir şekilde kızarıklığı, şişmeyi ve sivilce iltihabını azaltmak için kullanılabilinir.

Etkilenen bölgede kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur ve cilt gözeneklerini sıkılaştırırken, cildinizde biriken kir ve yağdan da kurtulmanıza yardımcı olur.

İsteğinize bağlı olarak dilerseniz buz küplerini dilerseniz de kırık buz parçalarını kullanabilirsiniz.

  1. Buzu bir bez parçasının içine koyup, sarın ve birkaç saniye boyunca sivilcenin bulunduğu bölgeye uygulayın.
  2. Birkaç dakika bekleyin ve işlemi tekrarlayın.

Limon ile sivilce tedavisi nasıl yapılır

Sivilcelerinizden hızlı bir şekilde kurtulmanın bir diğer yolu da C vitamini açısından zengin olan Limon suyu kullanımıdır. Limon suyu sivilcelerin daha hızlı kurumasına yardımcı olur.

Koruyucu içeren hazır limon sularının yerine taze sıkılmış limon suyu kullandığınızdan emin olun. Bu yöntemi uygulamanın birkaç yolu bulunmaktadır.

  1. Temiz bir pamuklu çubuğu taze limon suyunun içerisine batırın ve gece yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine uygulayın.
  2. Ayrıca bir çorba kaşığı limon suyunu bir çay kaşığı tarçın tozu ile karıştırabilir ve gece boyunca sivilce üzerinde kalmak üzere ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz. Sabah olduğunda cildinizi ılık suyla iyice yıkayınız. Ancak bu karışım hassas bir cilde sahip olanlar için uygun değildir.

Siyah noktalar için yumurta akı limon maskesi

Buhar ile sivilce tedavisi nasıl yapılır

Sıcak suyu cam veya seramik bir kaba koyun. Buhar banyosundan önce bir veya iki havluyu başınızın üzerine koymak için hazırda tutun.

Esans ekleyin

Yüz buharına herhangi bir şey eklemenize gerek yoktur. Ancak zamanınız varsa ve ek fayda sağlamak istiyorsanız yararlı aroması olan yağlar kullanabilirsiniz. Dilerseniz bitki çayı poşeti de kullanabilirsiniz. Yüz buharınızı özel kılmak için aşağıdaki baharat ve yağları deneyebilirsiniz:

  • Enerji veren bir buhar için limon veya nane
  • Rahatlatıcı bir buhar için papatya veya lavanta
  • Soğuk algınlığı için nane veya okaliptüs
  • Stres azaltıcı bir buhar için sandal ağacı veya bergamot

Yüzünüzü buhara tutun

Başınızı sıcak su dolu kabın üzerine tutarak yüzünüze buhar gelmesini sağlayın. Havluyu başınızın üzerine koyarak buharın yoğunlaşmasını sağlayın. Yüzünüzü 10 dakika kadar buharda tutun. Gözlerinizi kapatın ve buharın yüzünüze nüfuz edebilmesi ve gözeneklerinizi açması için derin nefes alın.

Yüzünüzü buhara çok fazla tutmayın ve suya çok yaklaştırmayın. Aşırı sıcak yüzünüzü yakabilir.

Buhar banyosunun ardından maske uygulayın

Buhar banyosu sonrasında açılan gözeneklerinizdeki kirleri temizlemek için maske uygulamaktır. Kil maskesi işe yarayacaktır. Yüzünüzde 15 dakika bekletip ılık su ile durulayabilirsiniz. Kil maskesi yoksa bal kullanarak aynı etkiyi elde edebilirsiniz. Maske kullanmak istemiyorsanız buhar sonrası yüzünüzü yıkayarak durulayın.

Kırışıklık gideren limon bal karışımı nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar